Začalo bourání starého mníšeckého kina

2
4550

Tento týden začalo bourání budovy starého kina v ulici Pražská (naproti požární zbrojnici) a na něj navazujícího rohového domu č. p. 17.
V roce 2009 tyto zchátralé budovy město odprodalo za čtyři miliony korun společnosti Pasáž pražská s.r.o. se záměrem, aby zde vyrostlo nové moderní centrum obchodů a služeb, kde by bylo možné najít i nové ordinace nebo kanceláře. Solidních komerčních prostor, především pak v centru města, je stále nedostatek.

Současné budovy by měl nahradit multifunkční objekt.
Současné budovy by měl nahradit multifunkční objekt.

V čem vidí starosta města Petr Digrin přínosy nové budovy?
„Kromě toho, že multifunkční budova nabídne prostory pro další obchody, služby a nová parkovací místa v Pražské ulici, umožní městu realizovat dlouho připravovaný záměr rekonstrukce zatáčky a křižovatky u pizzerie Presto. Díky kompletnímu zbourání obou budov a posunutí nové stavby vznikne prostor pro rozšíření silnice, úpravu zatáčky a vybudování potřebného chodníku do Čisovické ulice.“

V tomto týdnu tedy pozor – v zatáčce Pražské ulice bude omezen provoz. Prosíme tedy, abyste věnovali zvýšenou pozornost dopravnímu značení v této lokalitě. Trasy autobusové dopravy se během této akce nemění. Hlavní demoliční práce proběhnou ve dnech  8. a 9. 12. 2016, s tím je spojena částečná uzavírka ulice Pražská, včetně objízdného řešení. Před a po tomto datu budou v lokalitě probíhat přípravné práce. Stará budova kina bude postupně demolována společně s domem č. p. 17 a do konce letošního roku tu vznikne volný prostor. V příštím roce investor zahájí výstavbu multifunkčního domu s názvem „Obchodní pasáž Pražská“.

Fotografie z probíhající demolice

Demolice bývalého kina
Foto: Zora Kasiková, Michala Matysová