Pět kilometrů běhu podpoří děti, které sportovat nemohou

0
1111

Ve středu 21. 6. vyběhne v rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017 z různých míst v České republice v jediný okamžik přes 70 tisíc různých běžců. Přidat se letos můžete i v Mníšku a vyzkoušet hlavní trasu pět kilometrů, která startuje na hřišti základní školy a na stejném místě i končí.

Trasa povede tunelem pod hlavní silnicí, tedy už dálnicí, a zamíří si to pod kontrolou městské policie ulicí Kamenné, dále směrem k nádraží a pokračovat bude přibližně 430 m k místu, kde se trať otáčí a vede stejnou trasou zpět na školní hřiště, kde končí.

Pro menší nebo méně zdatné může být hlavní trasa příliš, proto lze zvolit i jednu z dětských tratí o délce 500 m, 1 km a 2 km. Nejkratší závod pro nejmenší bude na školním hřišti na běžeckém okruhu. Všechny děti přihlášené předem do 12. 6. získají od organizátorů upomínkové medaile, startovné na dětský závod je zdarma.

Nesmíme zapomenout, že v rámci T-Mobile Olympijského běhu neběháte pouze pro sebe, část startovného půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem a mládeži ve věku 6 až 18 let, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků.

Letošní ambasadoři běhu jsou Vávra Hradilek (jeden z nejnadanějších kajakářů světa) a Jan Kuf (moderní pětibojař). Tito dva talentovaní sportovci sice nebudou startovat s námi v Mníšku, ale i my se snažíme zajistit překvapení z řad úspěšných sportovců.

Celá akce proběkne pod záštitou a díky velké podpoře Města Mníšek pod Brdy a ZŠ Mníšek pod Brdy. Registrovat se můžete na webu celé akce.