Den dětí a seniorů již tuto sobotu od 14 hodin na školním hřišti

0
203

Letos už počtvrté proběhne den ve znamení propojení generací. Připravuje ho spolek Pro školu spolu s Domovem pro seniory Pod Skalkou a základní školou. Den dětí a seniorů vychází na sobotu 26. května a od 14 hodin nabídne pestrý program, kde nebude chybět plnění hodin úkolů, ale i divadelní představení pro děti a taneční či sportovní vystoupení mníšeckých oddílů.

Odpoledne je koncipované tak, aby se ten, kdo bude mít zájem, se mohl do připravovaného programu kdykoli zapojit. Probíhat bude opět na hřišti Základní školy Komenského 420. U haly s tělocvičnou bude stát malé pódium pro divadelní nebo pěvecká vystoupení.

„Ve spolupráci se spolky jako Sokol, Brdský zálesák, Brdský šikula a Bios Fit připravuje po celém prostoru školního hřiště stanoviště, mezi nimiž budou děti procházet a plnit různé úkoly, od plyšákové střelnice až po sportovní dovednosti. Zálesáci i letos připravují obří lanovku a nebudou chybět ani další atrakce,“ říká za pořadatelský spolek jeho předseda a učitel Marek Inderka a dodává, že i letos se na přípravě akce podílí základní škola.

Pořadatelský spolek úzce spolupracuje s mníšeckým Domovem pro seniory pod Skalkou, aby smysl akce ukázal, jak je dobré propojit navzájem generace. „Klienti z Domečku napečou dětem dobroty a připravují dílny, ve kterých děti v minulých letech vyráběly praky nebo zatloukaly hřebíky. Všichni jsme pořád děti, senioři se vracejí do dětských let a pro děti je dobré, když se s nimi můžou setkat,“ dodává Marek Inderka s tím, že spolek na oplátku pomáhá při benefičních akcích Domova pro seniory a zapojil se například i do sbírky na speciálně vybavené auto pro uživatele Domečku.