Šlapat do pedálů na cestě za životní změnou bude středočeská rodina

0
231

Spolek Revenium spojený s obyvatelkou Mníšku Hankou Potměšilovou a agazín Reportér od ledna startují projekt Šlápneme do pedálů. Chtějí pomoci dospělým členům rodiny, která se stará o svého člena se zdravotním postižením, najít dobrou práci a dětem školu.

„Aby každý bez ohledu na svůj viditelný či neviditelný handicap mohl pracovat na tom, v čem je nejlepší,“ shrnula Hanka Potměšilová smysl nejnovějšího projektu spolku Revenium, o kterém jsme psali na stránkách Zpravodaje městečka pod Skalkou.

Po celý příští rok budou lidé z Revenia pracovat s rodinou ze Středočeského kraje, ve které je tatínek po transplantaci jater a s Crohnovou nemocí a jehož současný zdravotní stav znemožňuje jakoukoliv pracovní aktivitu. Starší dcera trpí dětskou mozkovou obrnou spojenou s mentálním postižením a mladší zdravá dcera, která by potřebovala trávit trochu více času s oběma rodiči, aby si mohla dětství alespoň trochu pořádně užít. O všechny se stará zdravá máma. Rodina bydlí v nevhodných bytových podmínkách a je zcela odkázaná na sociální dávky.

„Rádi bychom mamince zprostředkovali vhodné zaměstnání třeba na částečný úvazek, otci pomohli z nemocí vynucené izolace a pro starší dceru bychom rádi našli vhodné zařízení, do kterého by mohla denně docházet a sociálně se posunovat“, uvádí Hana Potměšilová.

Chcete činnost Revenia podpořit? Podívejte se na stránky www.revenium.cz.