Atleti z klubu Sportuj pod Brdy bodovali v krajském poháru družstev

Mladí atleti a jejich trenér s mníšeckou vlajkou

V neděli 7.6. 2020 se po dlouhé atletické odmlce konal krajský atletický pohár družstev přípravek (ročníky 2009-2012).

V prvním kole této sezony se utkalo 21 družstev ze středočeského kraje a mezi nimi nechyběli ani atleti SK Sportuj pod Brdy, kteří trénují na atletickém oválu při ZŠ Komenského.

Atletický klub v Roztokách u Prahy hostil a perfektně připravil 1. závod této atletické sezony přípravek. Na oválu se sešlo celkem 210 závodnic a závodníků, kteří bodovali ve čtyřech atletických disciplínách: sprint 50m, hod závodní raketkou vortex, skok daleký a štafeta 4x60m.

Každé družstvo mohlo nasadit deset závodníků, ze kterých vždy osm nejlepších bodovalo do celkového pořadí. Naši se sešli ve složení dvou děvčat a osmi chlapců. Hned ze začátku na nás byl podán protest od mníšeckého klubu Vlčáci s odůvodněním, že závodíme s dětmi staršími než je dovoleno. Protest komise vyhodnotila jako nepravdivý a mohlo se začít bojovat sportovně o cenné body.

Jako první nás čekal hod raketkou, kde si naši nevedli vůbec špatně a celkově obsadili 7 místo se 130 body, což se ve finále ukázalo jako naše nejsilnější disciplína. Následoval skok do dálky, kde si naši vytvořili několik osobních rekordů a se ziskem 110 bodů obsadili celkové 11. místo. Třetí disciplína pro nás byla trošičku smutná, protože se těsně před ní zranil jeden z našich rychlíků. Byl ošetřen a do závodu sprint na 50m a bohužel ani do závěrečné štafety již nenastoupil. V zápětí nám smutek vynahradil Jakub Hrdlička (2010), který v disciplíně sprint na 50m s časem 8.06 sec dosáhl na třetí nejrychlejší čas ze všech závodících chlapců. I bez jednoho důležitého závodníka naši nasbírali celkem 70 bodů, což stačilo na 14. místo v této disciplíně. Naší poslední disciplínou byly dvě štafety 4x60m, které se kvůli zranění musely zásadně přeskládat a nesecvičené předávky v této sestavě nám umožnili získat “jen” 50 bodů což stačilo na 18. místo. Bylo dozávoděno a mohlo se vyrazit domů čekat na výsledky.

Slovo trenéra Jiřího Hrdličky:
“Po sečtení bodů ze všech disciplín obsadili atleti SK Sportuj pod Brdy celkové 14. místo. Výsledek je to parádní, když přihlédneme k tomu, že naši atleti v této skupině jsou velmi mladí a většina z našich dnešních závodníků může v této kategorii závodit další dva až čtyři roky. Ve tvářích našich svěřenců i jejich rodičů byla po celou dobu závodu poznat dobrá nálada, radost a prožitek z podaného výkonu. Zdá se, že pomalu, ale jistě rostou pod Brdy další atletické naděje.”

Další závody nás čekají 19.6. 2020 v Mníšku pod Brdy. Zveme všechny ať se přijdou podívat či zafandit. Třeba se i vašim dětem zalíbí přirozený atletický pohyb a zamilují si atletiku, tak jako my. Zájemci se mohou registrovat na naše tréninky na webových stránkách SPORTUJ POD BRDY.