Skvělé výsledky běžců SK Zahořany na Marathonu Praha – Dobříš

V popředí David Kulík z SK Zahořany na startu v Bráníku. Foto: autor článku

Vrcholem letošní sezony byla účast našich dvou nejlepších vytrvalců na po 112 letech znovu obnoveném závodě Praha-Dobříš, na kterém jsme se podíleli i organizačně a pořadatelsky.

Kromě Davida Kulíka a Petra Mourka, dvou odvážlivců, kteří se postavili na start maratonu s převýšením téměř +900 m se akce účastnili i dva jezdci na kolech (Jaroslav Kulík a David Horyna), kteří kromě trasy závodu z Prahy na Dobříš absolvovali i trasu na start ze Zahořan do Braníka a pak zpět domů z Dobříše, celkem 90 km, +1 100m. Naši členové zajišťovali také občerstvení pro závodníky v Černolicích, na Skalce a v Kytíně.

Náš elitní závodník David Kulík vybojoval v konkurenci skvělých běžců krásné 5.místo v kategorii M39 (muži 30-39 let) a 12. v absolutním pořadí z celkem 143 závodníků, kteří závod dokončili. Oddílový team SK Zahořany ve složení David Kulík a Petr Mourek pak vybojoval v konkurenci profesionálních teamů skvělé 4. místo mezi muži.