Podzimní úspěchy běžců SK Zahořany

Na závodech Vltava Run 2020 (19.-20.9.) obsadil tým SK Zahořany celkové 32. místo z 241 týmů.

Ani před vyhlášením nouzového stavu se borci a borkyně SK Zahořany v nabité konkurenci neztratili. Absolvovali několik zajímavých závodů a téměř všude, kam se podívali, tam brali medaile.

V sobotu 5.9. 2020 obsadili Petr Mourek a Jan Honců třetí místo v mužských družstvech na Mizuno Kralickém půlmaratonu, který nakonec měřil téměř 27,5 km. Ve stejný víkend na MTB maratonu Brdmanův pařez na Dobříši bodovali Martin Pokorný za 3.místo na trati 27 km, Jan Bulan za 10. místo na 54 km a Ondřej Pokorný 9. místo mezi juniory na 27 km.

Následoval T-Mobile Olympijský běh v Mníšku dne 16.9., kde Martin Pokorný obsadil 11. místo mezi muži na 8 km, Michaela Krůtová obsadila 5. místo mezi ženami na 5 km, a junior Ondřej Pokorný 11. místo mezi muži na 5 km.

V sobotu 19.9. pak obsadila Michaela Krůtová 2. místo mezi ženami v závodě Trail Prokopským údolím. O víkendu 19.-20.9. se běžel také štafetový závod Vltava Run (360 km ze Šumavy do Prahy podél Vltavy) za účasti předních 12 borců (Jiří Honců, Jan Honců, David Kulík, Ondřej Kulík, Martin Pokorný, Petr Mourek, Marek Lukeš, Michal Bodický, David Hubálek, Jan Klusák a Petr Pokorný) a 1 borkyně (Zuzana Kadavá) z SK Zahořany. V nabité konkurenci náš team nakonec dosáhl vynikajícího času pod 30 hodin: 29:56:39 a obsadil tak 32. místo v absolutním pořadím ze 241 teamů (25. místo ve své kategorii).

První říjnovou neděli 4.10. se pak celkem 8 našich borců zúčastnilo Mizuno česko-německého ½ maratonu v Nemanicích. David Kulík obsadil 3. místo ve své kategorii a společně s Janem Honců pak 1. místo mezi mužskými teamy. Teď bohužel kvůli nouzovému stavu opět běhat nelze, snad se uskuteční některé další závody ještě v průběhu měsíce listopadu.

Dne 5.9. vybojovali Petr Mourek a Jan Honců na Mizuno Kralický 1/2M 3. místo mezi mužskými družstvy
Martin Pokorný získal v závodu Brdmanův pařez 3. místo
V Trailu Prokopským údolím (19.9.) obsadila Michaela Krůtová mezi ženami stříbrnou příčku
Na Mizuno česko-německém 1/2M (4.10.) dosáhl David Kulík na 3. místo
Ve stejném závodě vybojovala dvojice David Kulík a Jan Honců vítězství mezi mužskými družstvy