Kapela POUTNÍCI. Zdroj: Facebook/poutniciband

Barokní areál Skalka zažije v sobotu 11. září 2021 mimořádnou událost. Půlstoleté výročí existence sem přijede oslavit legenda country a bluegrassu kapela POUTNÍCI.
Před jejich koncertem vzdáme společně hold zesnulému Františku Nedvědovi.

  • Předskokanem bude od 14:30 kapela HOLOKRCI, se kterou zavzpomínáme na nedávno zesnulého Františka Nedvěda. Jejich hostem bude Františkův syn VOJTA NEDVĚD. Společně připomenou jeho nejznámější písně.
Předskokany budou Holokrci, které znáte z mníšeckých Neckyád
Vojta Nedvěd (vpravo) se svým otcem Františkem Nedvědem, který 18. 7. 2021 podlehl zhoubné nemoci
  • Koncert POUTNÍKŮ začíná v 16:00:

POUTNÍCI vystoupí ve složení: Petr Vošta (banjo), Jan Máca (mandolína a zpěv), Jiří Pola (elektrický kontrabas a zpěv) a Jakub Bílý (kytara, zpěv a mandolína).
Diváci uslyší písně, z nichž některé už dávno zlidověly, jako jsou Napsal jsem jméno svý na zdi, Pojďme se napít, Hvízdání nebo Panenka.

Vychutnejte si jejich vystoupení na Portě 2017 na YOUTUBE.

Vstupenky seženete za cenu 200 Kč/vstupenka v předprodeji v mníšeckých kavárnách Malý mnich, Patina Café nebo na pokladně MěÚ Mníšek pod Brdy (1. patro).
Zakoupit je můžete také online na stránkách QRTICKET.

Kapela POUTNÍCI přijede oslavit 50. výročí (vlastně už 51.) od svého vzniku. Během té doby několikrát vyhrála soutěž Porta a získala i Zlatou Portu za dlouholetou činnost ve folku. V USA byly oceněna za nejlepší neamerické bluegrassové album.