Smyčcový kvartet filharmoniků YOLO vystoupil ve složení (zleva): Alexander Hledík (housle), Jan Drbohlav (housle), Evžen Konstantinov (viola) a Anežka Kyselková (violoncello)

Poslední srpnovou sobotu jsme na mníšecké farní zahradě zavzpomínali na kultovní britskou kapelu QUEEN, od jejíhož vniklo uplynulo loni rovné půlstoletí. Bezmála šestihodinový program se kvůli chladnému počasí přestěhoval do kulturním sálu na farní zahradě.

Oba koncerty se konaly před zcela zaplněným sálem

Nejprve na pódium sálu nastoupilo 30 zpěvaček a zpěváků pražského sboru LUCKY VOICE BAND. Do Mníšku si přivezli písně domácího i zahraniční původu. Během večera zaznělo například “Sladké mámení” známé z komedie století “S tebou mě baví svět”, gospelové “O Happy Day” nebo tematicky vhodně zařazená skladba kapely Queen „We Will Rock You“. Na závěr vyšli ze sálu ven na zahradu a songem z repertoáru Jiřího Korna „Ještě tě mám plnou náruč“ se rozloučili s nadšeným publikem.

Do sálu se vešlo 30 zpěvaček a zpěváků sboru LUCKY VOICE BAND v čele se sbormistryní Lucií Freiberg

Hlavním programem večera byl koncert smyčcového kvarteta YOLO, které připomnělo nejslavnějším hity této hudební legendy. V pauzách nás hudebníci informovali o zajímavostech ze života skupiny Queen i okolnostech vzniku uváděných nahrávek. Zazněly šlágry jako “One Vision”, “A Kind of Magic”, “Bicycle Race” nebo “Bohemian Rhapsody”, kterým smyčcové kvarteto vdechlo styl klasické hudby. Na závěr jsme nemohli čekat jinou skladbu, než je “We Are the Champions”.
Vzpomínkový večer jsme uzavřeli sledováním oscarového filmu Bohemian Rhapsody.

Na poslední song vystoupili sboristé ze sálu na zahradu