Na poslední srpnovou neděli se na farní zahradu nastěhovali krysí kamarádi se sádrovým kamarádem

Poslední prázdninovou neděli přijelo na mníšeckou farní zahradu Divadlo Za2 s pohádkou KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK. 

Na bezmála 150 rodičů s dětmi čekalo svižné představení o třech nerozlučných kamarádech ze smetiště, kteří nedají jeden na druhého dopustit. Dokonce se dostanou několikrát i do ohrožení života, ale díky pomocí kamarádů všechny trable překonají.

Pohádka přilákala téměř 150 diváků

Na začátku příběhu stojí záhadné zmizení sádrového trpaslíka Ludvíčka. Všichni tři se ho vydají hledat a při pátrání po gipsovém kamarádovi zažívají mnohá dobrodružství, při kterých jim jde doslova o život. Veselé písničky prokládané tanečními kreacemi krysích kámošů udržovaly dětské i dospělé publikum v neustálém napětí, doprovázeném tu smíchem, tu dobře míněnými radami “co se jim zrovna děje za zády.”

Častokrát šlo hlodavcům doslova o život, jako v případě setkání s hladovým kocourem Brunem

Ze všech šlamastyk se nakonec šťastně dostali svým důvtipem. Několikrát museli spojit síly a ohroženého kamaráda vysvobodit před hladovým kocourem a zmijí.
Doslova salvy smíchu vyvolávalo uspávání zmije pomocí flétny a bubínkem.

Pochutnat na kamarádech si chtěla i zmije Klotylda

Pohádka o síle kamarádství, které se nezalekne žádného nebezpečí, nakonec dopadla dvojnásob dobře. Jednak se našel Ludvíček a za druhé všichni tři Krysáci zjistili, že opravdové kamarádství sice nebývá bez mráčku, ale ten se dá překonat třeba i veselou písničkou.

Napínavá čtyřicetiminutovka uběhla doslova jako voda a po závěrečném aplausu si mnohé z dítek odnášelo svou společnou fotku s Ludvíčkem.

Použitá foto: autor