Stovky lidí navštívily Den dětí a seniorů a přispěly na lanovou věž

Stovky lidí navštívily Den dětí a seniorů a přispěly na lanovou věž

Letošní mníšecký dětský den pokořil všechny rekordy. Přišlo neuvěřitelné množství rodičů a prarodičů se svými nejmenšími ratolestmi, kteří mezi sebou vybrali 18 526 korun na herní prvek lanovou věž, která by měla doplnit právě zprovozněné dětské hřiště.

Od budovy nové tělocvičny se ozvala siréna, která nás donutila přidat do kroku. Děti spěchaly, aby si na vlastní oči prohlédly hasičského autoveterána i současnou techniku, v sanitce si vyzkoušely přilbu a na trávě opodál proudem vody porážely kbelíky. Policisté půjčovali dětem skutečné zbraně a strážníci ukazovali, jak odchytávají zvířata.

Den dětí a seniorů 2017 zabodoval vlastně ještě předtím, než jsme prošli bránou na školní pozemky. Se záchranáři jsme strávili nejméně čtvrthodinu a starší syn dokonce v návalu nadšení pozapomněl, že se u hřbitova skrýval některý z pokémonů.

Sotva jsme se posunuli o několik metrů dále, narazili jsme na další povinnou zastávku obklopenou hroznem lidí – kavárnu „Na lanovou věž“. Dobrovolníci a školní jídelna napekli buchty, koláče, dorty, škvarkové pečivo a kavárna Patina House poskytla kávovar a kávu a organizátoři zde nejen vydávali všem příchozím startovní kartičky pro děti, ale hlavně velmi přesvědčivě vybízeli všechny příchozí k mohutné konzumaci. Zakoupením čehokoliv jste totiž přispěli na herní prvek lanová věž, kterou pořadatelé chtějí umístit na právě dokončeném dětském hřišti na Novém sídlišti. A zákazníci se snažili. „Někteří lidé byli trošku zaskočeni, když se ptali, kolik stojí káva a my jsme odpověděli, že je to na nich, popisují svou úžasnou zkušenost Lukáš s Marcelem, kteří společně s Hankou a Danou měli kavárnu na starost.

Další „nebezpečné“ místo se vytvořilo kousek od improvizovaného hlediště, kde se pod bílým pártystanem měnily tváře dětí pod nánosem barev. Některým menším návštěvníkům stačily ozdobné vzory, jiní měli zcela jasno představu a tak bylo možné narazit na kočky a další existující i fiktivní zvířenu. Podobný velký zájem byl o „plackování“, kde si děti nakreslily a následně na speciálním stroji vyrobily své placky. Stanoviště cvičení Biosfit zase lákalo na balónky –  vzhledem k tomu, že si většina lidí nesla od školy suvenýr naplněný heliem, bylo zřejmé, že organizátoři vsadili na osvědčenou jistotu. Jenže kdo chtěl balonek, musel splnit úkoly. A tak děti s rodiči překonávali různé překážky, skákali a běhali… Asi nejobtížnější bylo zdolat lanový park, který opět postavili Brdští Zálesáci.

Kdo by si nechtěl vyrobit svůj vlastní a pořádný prak? Popřípadě získat antistresové míčky či náramky. Desítky dětí se vystřídaly v dílnách Domečku – domova pro seniory Pod Skalkou.

Na hlavním pódiu probíhal program, zpíval sbor A.M.O.S, s divadlem vystoupili mimo jiné i Eva Hrušková a Jan Přeučil a kolem světa kouzlil Pavel Kožíšek. Před pódiem cvičily a tancovaly děti, hned vedle byly obležené nafukovací hrady pro malé i větší. Velký úspěch mělo i mobilní planetárium a již tradiční plyšáková střelnice.

I když sobotní předpověď počasí hrozila deštěm, nakonec nespadla ani kapka. I díky tomu dorazily ke škole stovky lidí a svými nákupy podpořily sbírku na lanovou pyramidu. Ta by měla doplnit čerstvě otevřené dětské hřiště na Novém sídlišti.

Za jídlo a pití se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 18 526 Kč, pokud se k tomu připočítají sponzorské dary za dalších 70 000 Kč, podařilo se při Dnu dětí a seniorů vybrat téměř polovinu potřebné částky. Snad se zbývající sumu podaří vybrat od dalších sponzorů a dárců a plochu mezi paneláky obohatí nový herní prvek.

Děkujeme všem, kteří se na dnešní akci podíleli – dobrovolníkům i sponzorům a partnerům, všem, kdo přinesli něco dobrého na zub a hlavně všem návštěvníkům! Těšíme se na viděnou příští rok!

Sponzoři:

OS real s.r.o.

MAQFORT s.r.o.

DE BARONS INVESTMENT s.r.o.

Restaurace Pod Skalkou Tipsport

Studnařství Keyř

MIVA – palivo s.r.o.

Martin Uher spol. s r.o.

Esmarin s.r.o.

GENERAL REALITY a.s.

Zdeňka Benešová

Družstvo Eurosignal

Taxi Větrovský

HAASOVÁ CZ s.r.o.

Zdekar – Karel Pomichálek

Plasty Frank s.r.o.

Školka Sluníčko – Iva Zemancová

Pavel Stuchlík

Josef Maxa – Lískovka

Aleš Krákora – pizzeria Al Capone

Olga Bröstlová – Patina House

Manželé Lázničkovi – Malý Mnich

Partneři:

Město Mníšek pod Brdy

ZŠ Mníšek pod Brdy

Školní jídelna Mníšek pod Brdy

Domov pro seniory Pod Skalkou

SDH Mníšek pod Brdy

SDH Stříbrná Lhota

Policie ČR Mníšek pod Brdy

Městská policie Mníšek pod Brdy

Záchranná služba Asociace samaritánů ČR

Rádio BLANÍK

Komwag

Speciální poděkování ohromné spoustě dobrovolníků:

Tým pořádajícího sdružení (Marek, Lukáš, Daniela, Míša, Martina, Monika, Tereza, Víťa, Marcel)

Lenka Pavlíčková – malování na obličej

Dana Havlíková – tisk plakátu + Sokol

Jindřiška Dominová – stanoviště Sokola

Brdský zálesák

Anička Čišková – Brdský šikula

Linda Sevaldová, Hana Burgerová – Biosfit – zapůjčení stanů, kartičky, odměny, stanoviště

Hana Kaprová + Dana Doležalová – pomáhaly u vstupního stánku

Dagmar Charvátová – školní jídelna

František Keyř

Zdeněk a Šárka Vyskočilovi – pomoc se stavěním a napečením

Erika – školní zahradnice

+všichni dárci upečených dobrot

Děkujeme!!!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se