Poslední březnovou sobotu se v budově Oáza na mníšecké Farní zahradě uskutečnila tvořivá dílna pro děti i dospělé. Jejím tématem byla výroba velikonočních dekorací: madeirských kraslic a zdobených květináčů.
Při zdobení květináčů posloužily jarní květiny – sázely se například petrklíče, hyacinty, narcisy nebo macešky. Ty pak v květináčích doplnily přírodní mech a větvičky i drobné umělé přízdoby jako stužky, kraslice nebo zajíčci a kuřátka.
Kraslice se zdobily náročnou technikou madeira, kterou přítomným ukázala Hana Kotoučová. Do vyfouknutých vajíček se gravírovacím perem vytvořily drobné otvory a skořápky se potom ještě dozdobily rozehřátým obarveným včelím voskem.
Všichni návštěvníci si tvořivé sobotní dopoledne báječně užili. Domů si odnesli vlastnoručně vyrobené ozdoby, které jim zpříjemní velikonoční atmosféru v jejich domácnostech.
Akci uspořádaly MAS Hřebeny, město Mníšek pod Brdy a místní římskokatolická farnost.










