Do Magdalény si zájemci přišli udělat test na vážná onemocnění

0
796

Magdaléna, o.p.s. se už tradičně zapojila do Evropského testovacího týdne. Do poboček v Centrech adiktologických služeb v Benešově, Berouně a Příbrami přicházeli zájemci z řad široké veřejnosti, aby si nechali bezplatně a anonymně udělat testy na infekční nemoci – žloutenky typu B, C a HIV/AIDS. V letošním roce se testování v našich centrech zúčastnilo 40 osob a vyhodnotilo se 129 testů.

Testy prováděli vyškolení pracovníci z kapilární krve, jedním malým vpichem do prstu ruky, jako při vyšetření CRP u lékaře. Jedná se o orientační testy, jejichž provedení a vyhodnocení je nenáročné a rychlé. Důležitou součástí procesu je odborné poradenství, které zahrnuje informace o infekčních chorobách a jejich přenosu, sdělení výsledků a případná další doporučení.

Testování na infekční onemocnění není jen jednorázovou službou v rámci Evropského testovacího týdne. Lidé, kteří chtějí mít jistotu o svém zdravotním stavu, se mohou v nízkoprahových programech Magdalény nechat testovat v průběhu celého roku. Stačí se telefonicky objednat, v případě jakýchkoli dotazů pracovníci rádi poskytnou veškeré informace.

Evropský testovací týden je kampaň, která probíhá v mnoha státech Evropy a jejím hlavním cílem je zpřístupnit bezplatné testování na vir HIV a žloutenky typu B a C a předejít tak riziku pozdního odhalení infekce. V České republice se každoročně zapojuje řada státních, soukromých i neziskových organizací.

Centrum adiktologických služeb Magdaléna-Benešov, Nová Pražská 399, tel. 603 478 707 Centrum adiktologických služeb Magdaléna-Příbram, Žežická 193, tel. 739 612 018 Adiktologická ambulance Magdaléna-Beroun, Havlíčkova 1732, tel. 737 797 013

Magdaléna o.p.s. poskytuje již bezmála 20 let sociální, zdravotní a vzdělávací služby. Za tu dobu prošlo našimi preventivními programy pro žáky přes deset tisíc dětí, ambulantními léčebnými programy tisíce závislých a jejich bližních, 300 klientů se léčilo v terapeutické komunitě, tisíce osob žijících na okraji společnosti využilo našich kontaktních a poradenských služeb.

Martina Malinová

PR manažerka