Den před Knoflíkovým trhem děti ozdobily na náměstí vánoční stromky

0
994
Děti ze školy přišly ozdobit právě ten svůj stromek. Pomáhaly jim paní učitelky.

Stromky s vlastnoručně vyrobenými vánočními ozdobami od dětí ze škol, ale také od seniorů z Domečku, jsou už tradiční součástí předvánočního Mníšku. Dnes dopoledne přišly ten svůj smrček, umístěný v prostoru před kostelní zdí, ozdobit děti ze školy a družiny Komenského 420 a také z mateřského centra OÁZA. Zítra na náměstí zkrášleném  těmito stromky proběhne Knoflíkový trh.

Děti z 1. B ozdobily svůj stromeček nazvaný „Vánoční překvapení“ andělíčky, které vyráběly se svojí paní učitelkou Sylvou Strnadovou z plastových kelímků. „Na drátek jsme navlíkly kelímek, daly jsme víčko, udělaly hlavičku, mašličky jako vlásky, paní učitelka Sylva udělala křidýlka z celofánu. Nakonec jsme dole kelímek rozstříhaly, aby byla jako kanýrek na sukýnce,“ popisují Kája Schincke a Viki Hlavatá, jak ozdobu vyráběly.

                   

Děti z družiny zkrášlily svůj stromeček „Bambulkový“ koulemi z polystyrenu, omotanými vlnou a dělaly i lesklé prskavky z brček omotaných alobalem. Další stromeček nazvaly „Perníkový“ a ozdobily ho ozdobami, které se podobají perníkovým. „Vyráběla jsem panáčka a zvoneček, jsou z hnědé čtvrtky a ozdoby jsem na to kreslila bílou fixou,“ říká při zdobení stromku Kiki Vojdová.

Třída 1.A s paní učitelkou Jaroslavou Čerešňovou přišla nazdobit stromeček „Mašličkový“ látkovými mašlemi a také papírovými hvězdičkami, které děti dělaly při pracovních činnostech. Děti z 1. D nazvaly svůj stromeček „Kouzlo Vánoc“. „Hledali jsme něco trvanlivého a pomohlo nám, že jsme od jedné maminky dostali komponenty, malé kuličky, které jsme pak s dětmi v rámci dílniček navlíkali do tvaru vánočních ozdob,“ uvedla paní učitelka Martina Fialová. 1. C ozdobila svůj smrček pod názvem „Vánoční tajemství“.

PROGRAM KNOFLÍKOVÉHO TRHU

9:00 – zahájení
 Vystoupení dětí z 2. C ZŠ Komenského 420
 Vystoupení dětí z MŠ 9. května
 Vystoupení Bios Fitu
 Představení spolku Rorejs
 Vystoupení Rorejs „Živý betlém“
 Kateřina Vojkůvková shrne akci „Krabice od bot“
 Vystoupení Mníšeckého chrámového sboru
11:00 zakončení a pozvání na Předčasný Silvestr