Zastupitelé chtějí pro občany i pro úředníky příjemnější městský úřad

2
2104

Budova městského úřadu je skoro havarijní, a proto chce vedení města nechat postavit novou. Moderní budova by navíc mohla úřad přiblížit lidem. Czech Point, možnost kopírovat i podávat žádosti na státní úřady by našli na jednom, bezbariérově přístupném místě. Lidé dostanou možnost vyslovit se k podobě nové radnice.

Stávající budova městského úřadu je v dezolátním stavu, vedle statických problémů má špatné rozvody a čeká ji generální rekonstrukce, kdy z ní zbydou prakticky jen obvodové zdi. A to nelze řešit za provozu. Letos radnice vyhlásí architektonickou soutěž, jejíž vítěz by měl zapracovat i podněty veřejnosti.

Město chce poptat zhruba deset ateliérů. Návrhy, které vzniknou, bude posuzovat komise složená i ze zástupců občanů, škol a spolků. Vyhodnotí tři nejúspěšnější návrhy, a ty by měl zohlednit autor projektu. Do konce roku město vysoutěží dodavatele stavby.

Vedle špatného technického stavu budovy městský úřad ani prostorově nevyhovuje rostoucím nárokům na moderní úřad. Agendy, které musí ze zákona poskytovat, stále narůstají. Elektronická podání mají být realitou už za pár měsíců. Představa je taková, že v novém úřadu by měli lidé na jednom místě všechny klíčové služby: podatelnu, pokladnu, městskou policii, Czech Point, kopírovací službu a možná i dětský koutek a volný internet.

Velký článek o tom, co si o stavbě nového úřadu města myslí jeho zastupitelé, a kde by měl stát, najdete v novém dvojčísle Zpravodaje městečka pod Skalkou, které vyjde tento pátek.

2 KOMENTÁŘE

  1. v posledním Zpravodaji (č.272 květen) jsou na str. 3 a 4. návrhy nové radnice.. v nadpise stojí, že se jednalo o soutěž.. není to pravda, nebyla to arch. soutěž, byla to veřejná zakázka na zhotovení studie.. návrhy hodnotila 5 členná komise: „složená z architektů, vedení města, zastupitelů, a stavebního odboru“ .. jak snadno nahlédnete 2 množná čísla u architektů a zastupitelů jsou min 4 osoby.. takže suma sumárum 6 lidí..

    víte, paní Hrdličková, na Mníšku jsme zvyklí na ledacos.. možná ne každý pozná arch. soutěž od veřejné zakázky, ale do 5 umíme počítat všichni..