Sedlak Virtusi jsou rodinné uskupení. Na fotce zleva: Martin Sedlák, Magdalena Sedláková, Lukáš Sedlák a Lucie Sedláková Hůlová. Foto: Czechstringduo.webnode.cz/sedlak-virtuosi/

V pátek 25. prosince 2020 se od 16:00 v mníšeckém kostele sv. Václava uskuteční ONLINE KONCERT klasické hudby v podání SEDLÁK VIRTUOSI.
K jeho sledování vás zve město Mníšek pod Brdy a místní římskokatolická farnost.

Koncertovat budou: Lucie Sedláková Hůlová, Pavel Hůla, Magdalena Sedláková (všichni housle), Martin Sedlák, Lukáš Sedlák (oba violloncelo) a Jiřina Dvořáková Marešová (varhany).

Sváteční duchovní slovo přednese farář mníšecké farnosti Jan Dlouhý.

Koncert můžete sledovat zdarma na oficiálním facebookovém profilu města MNÍŠEK POD BRDY.

Program:

J. S. Bach: Jesus bleibet meine Freude – chorál z kantáty BWV 147
J. S. Bach: Pastorale in F, BWV 590 (výběr)
G. F. Händel: Pastorale z oratoria Mesiáš
J. I. Linek: Pastorale in C
J. K. Kuchař: Pastorela in C
Anonymní autor z kúru Panenského Týnce (kolem roku 1790): Dvě pastorely
Joseph Haydn: Divertimento G dur (Hob. V:20)
J. J. Ryba: Pastorela in D, Weihnachtslied
Johann Pachelbel: Kanon
Arcangelo Corelli: Vánoční concerto grosso op. 6 č. 8
Koledy (pouze v případě, že bude povolena účast více zpěváků najednou)

Sedlák Virtuosi je soubor tří generací hudebníků jedné rodiny

Houslista Pavel Hůla je respektovaným sólistou a komorním hráčem. V letech 1975 – 2010 byl primáriem Kocianova kvarteta, poté v letech 2010 – 2015 primáriem Pražákova kvarteta. S Kocianovým kvartetem absolvoval přes 3200 koncertů ve třiceti třech zemích světa a nahrál pět desítek CD (pro firmy Supraphon, Denon, Orfeo a Praga Digitals). Jako sólista vystupoval Pavel Hůla s našimi předními orchestry, mj. i s Českou filharmonií za řízení Václava Neumanna. Od roku 2001 je Pavel Hůla uměleckým vedoucím komorního orchestru Praga Camerata. V té souvislosti se stále častěji věnuje i dirigování. Od roku 2006 působí pedagogicky na pražské AMU a je lektorem řady mezinárodních kurzů. Je též zván do porot mezinárodních soutěží. Od roku 2009 je předsedou poroty Mezinárodní Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí.

Jeho dcera houslistka Lucie Sedláková Hůlová, absolventka Konzervatoře a AMU v Praze, se rovněž věnuje především sólovému a komornímu hraní. Má na svém kontě mnoho úspěšných koncertů u nás i v zahraničí. Představila se např. jako sólistka Plzeňské filharmonie ve Dvořákově houslovém koncertu na turné v USA. Spolu se svým manželem violoncellistou Martinem Sedlákem, absolventem Konzervatoře a AMU v Praze a laureátem mnoha mezinárodních violoncellových soutěží, vystupují jako České smyčcové duo a ještě spolu s klavíristkou Veronikou Böhmovou tvoří klavírní trio Kinsky Trio Prague. Lucie i Martin jsou členy a sólisty orchestru Praga Camerata a vyhledávanými partnery jiných sólistů či komorních uskupení. V letech 2000 – 2006 byli členy mezinárodního mládežnického orchestru Verbier Festival Youth Orchestra při festivalu ve švýcarském Verbier, kde měli možnost spolupracovat s nejslavnějšími dirigenty a sólisty naší doby. Se všemi zmíněnými soubory i jako sólisté absolvovali již stovky koncertů po celém světě na prestižních pódiích, Carnegie Hall v New Yorku či Suntory Hall v Tokyu nevyjímaje. Nahráli i několik CD.

Obě děti Lucie a Martina považují hudbu a hraní na nástroje za běžnou součást života. Patnáctiletá Magdalena hraje od pěti let na klavír a od šesti let na housle. Je studentkou Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, kde studuje hru na housle u Jiřího Fišera. Dvanáctiletý Lukáš hraje od pěti let na violoncello. Získal již několik prvních cen na mezinárodních violoncellových soutěžích (Pro Bohemia Ostrava, O cenu Gustava Mahlera Jihlava, Jana Vychytila Praha, aj.). Nyní je rovněž studentem Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy ve třídě Martina Škampy.
Sedlák Virtuosi úspěšně vystupovali již na mnoha koncertech po České republice a absolvovali i první koncertní turné ve Španělsku.