Do posledního detailu. Tělocvična projde důkladnou prohlídkou

3
1888

Rada města schválila prohlídku konstrukce tělocvičny. Při ní nebudou statici jen od stolu počítat, ale prohlédnou celou budovu a za výsledky se zaručí.

Statici z firmy Recoc se budou mníšeckou tělocvičnou zabývat nejen teoreticky. Rada města na středečním jednání jednomyslně schválila, že konstrukci haly detailně prověří v rámci stavebně technického průzkumu.
“Důkladnější prověření naší tělocvičny už opravdu získat nemůžeme,” sdělila místostarostka Daniela Páterová. “Ale chceme udělat maximum pro to, abychom ujistili, že je tělocvična v pořádku,” dodala.

Dvě cesty
Radní vybírali ze dvou variant – levnější průzkum by zahrnoval ověření nosných prvků a kritických míst, avšak jen formou kontroly původní projektové dokumentace.
Podle názoru radních by takový postup nemusel pochybnosti rozptýlit, proto se i na základě doporučení Odboru správy majetku a investic rozhodli pro náročnější cestu. Během měsíční práce statici propočítají nejen nosnost celé konstrukce, ale následně na místě posoudí jednotlivé nosné prvky, detaily i celek budovy.
Kromě času si důkladnější posouzení vyžádá i více peněz, za stavebně technický průzkum Město zaplatí 90 750 Kč. “Dostaneme komplexní zprávu, za zjištění a případné návrhy opatření bude firma Recoc odpovídat. Pokud její statici napíší, že je tělocvična v pořádku, zaručí se za ni,” zdůraznil starosta města Petr Digrin.
Kontrola mníšecké tělocvičny probíhá kvůli pádu střechy českotřebovské haly. Obě budovy totiž stavěla stejná firma.

V příštím týdnu přineseme rozhovor se statikem, mimo jiné se dozvíte, jak bude při kontrole tělocvičny postupovat.

3 KOMENTÁŘE

 1. nejak tomu nerozumim.. mame novou telocvicnu na kterou je zaruka 2 roky.. rada necha udelat prohlidku za 90 tisic jenom proto ze nekde spadla uplne jina konstrukce.. kdyz uz firme profistav neverime nemela by prohlidku zajistit ona na svoje naklady?..

  • Dobrý den pane Jaský (ano opět já:))
   myslím, že požadovat po firmě, aby si dokazovala svou chybu na vlastní naklády asi nepůjde (co by ji k tomu mělo vlastně nutit?).
   Z mé vlastní zkušenosti vím, že pokud požaduju reklamaci na něco, tak prvně musím vědět, co je špatně. Pak můžu požadovat nejen opravu dané věci, ale i proplacení nákladů s tím spojených. Bohužel preventivní překontrolovaní všeho určitě nebývá součastí reklamace – teda jsem to ještě v životě neviděl:)
   Vzhledem k tomu, že je plno rodičů, kteří se bojí o svě děti, které tam cvičí, vidim toto já osobně jako jedinou možnost, jak to zkontrolovat. Přesněji mít v ruce stanovisko třetí strany, která se k tomu za to zaručí. Já osobně s tím souhlasím, protože mě nenapadá, jak jinak utišit starost rodičů, která vznikla pádem sice jiné budovy, ale postavenou stejnou firmou.
   Pěkný víkend všem:)