Mníšečtí hasiči zachraňovali Marjánu

Oblíbená mníšecká restaurace Marjána měla zavřeno. Způsobil to rozsáhlý požár, který zachvátil prostory penzionu nad restaurací.

0
3477
Když mníšečtí dobrovolní hasiči přijeli k Marjáně, střecha byla z velké části v plamenech.

Včerejší požár střechy penzinu Marjána byl pro mníšecké dobrovolné hasiče největším zásahem poslední doby. Velký oheň pomáhali likvidovat až do konce, na místě spolupracovali s kolegy ze Stříbrné Lhoty a z Jíloviště, a s profesionálními jednotkami z Řevnic, Radotína a Dobříše.

Zachránit se jim společně podařilo menší část střechy, zhruba ze dvou třetin ji požár zlikvidoval. „Při příjezdu na místo kolem čtvrté hodiny odpoledne už hořela většina střechy. Nešlo jen o dým, střecha byla z poloviny v plamenech,“ popisuje Josef Dvořák, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy. Jeho muži následně bojovali s ohněm zvenku i zevnitř budovy.

Při zásahu využívali výškovou techniku, konkrétně dvě plošiny, a motorový žebřík. Vodu brali ze čtyř cisteren. „Lhotečtí hasiči zřídili čerpací stanici na vodárně na Sekvenci, odkud se na místo požáru voda dovážela,“ vysvětluje Dvořák s tím, že k boji s ohněm používali dva C proudy a jeden D  proud a dva C proudy pustli na oheň i při hašení z výšky.


3x Foto: SŠzM

Oheň se díky spolupráci všech jednotek podařilo zvládnout, mníšečtí hasiči pomáhali také s rozebráním ohořelé konstrukce střechy a po zhruba pěti hodinách v akci mohli majiteli penzionu předat místo zásahu. „Naštěstí nedošlo k propadu střešní konstrukce,“ dodává Josef Dvořák s tím, že o příčině požáru nechce spekulovat a řeší ji vyšetřovatel.

Už ve středu v podvečer se na facebookovém profilu restaurace objevila zpráva, že se majitelům podařilo restauraci od čtvrtka zprovoznit.

Video uživatele Jiřího Štepánka

Tak nám vyhořela Marjanka.

Zveřejnil(a) Jirka Štěpánek dne 28. listopad 2017