Loňské Neckyády se zúčastnila čtyři plavidla.

Ke Skalecké pouti již neodmyslitelně patří Neckyáda, která letos slaví 10. výročí. Během její několikaleté historie byly k vidění desítky roztodivných plavidel, jejichž podoba a funkčnost překvapily nejen diváky na břehu, ale i samotné jejich posádky.

Tradiční akce se koná v neděli 21. července od 14 hodin u Zadního rybníka. Zvány jsou posádky plavidel všech typů, čím originálnější bude jejich provedení, tím lépe. Neckyáda se letos ponese v duchu pirátství a fantazii jejich tvůrců se meze nekladou. Hlavním kritériem pro porotu bude především funkčnost plavidel, ale rozhodovat bude i jejich umělecké ztvárnění.
Své plavidlo můžete přihlásit na emailu: mks@mnisek.cz, nebo tel.: 318 592 280.

O pestrý doprovodný program se postará skupina historického šermu „Rytíři Koruny České“. Děti se mohou také těšit na ponožkovou bitvu, pirátské soutěže a pokusy, které si připravily spolky Bios Fit a Brdský šikula. Zároveň bude probíhat soutěž o nejhezčí pirátskou masku. Na odměněné piráty i plavící se posádky čekají poukazy do milovického Parku Mirakulum, do restaurace Lískovka, permanentky do nového fitka BronGym a spousta dalších cen. K poslechu a tanci zahraje bluegrassová kapela Wyrton.

Nezbývá než si přát, aby nám letos přálo počasí a jubilejní Neckyáda se povedla.

Neckyáda se letos pojede již podesáté.