Červencová bilance požárů

Červencová bilance požárů

Ke smutné bilanci přispěl i požár chaty ve Stříbrné Lhotě, ke kterému došlo 14.7. Foto: Petr Smorádek

Během letošního července došlo na území České republiky ke 2 388 požárům, v jejichž důsledku zemřelo 10 osob a 92 jich bylo zraněno.

Díky suchému a teplému počasí se s velkým nárůstem požárů potýkají hasiči nepřetržitě už od letošního dubna. Červenec nebyl výjimkou. Během prvního prázdninového měsíce vyjížděli hasiči k 2 388 požárům, což je průměrně k 77 denně (přitom dlouhodobý denní průměr je 49 požárů).

Za nárůstem počtu požárů stojí hlavně nárůst požárů v přírodním prostředí. Těch bylo během července 1 117. Nejčastější příčinou těchto požárů byla lidská nedbalost (hlavně neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm, kouření apod.) a technická závada (s tou se v období žňových prací setkáváme často na technice, která pracuje na polích a kde stačí zkrat a malá jiskra k tomu, aby k požáru došlo).

Letošní červencové požáry si vyžádaly 10 lidských životů a 92 lidí se při nich zranilo.
Škody se vyšplhaly na více než 169 milionů korun.

Přesto ale rekordmanem v počtu požárů zůstává letošní duben. To vyjížděli hasiči k 3 084 požárům, což je víc než v červenci jak letošního roku, tak let 2018 a 2015, kdy bylo také extrémně suché a horké léto.

Nejbohatším dnem na požáry se stal 26. červenec, kdy jich bylo 152, tedy více než trojnásobek dlouhodobého denního průměru.

Ke smutné červencové bilanci přispěl i požár chaty ve Stříbrné Lhotě.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se