Country festival přispěl na léčbu Aničky Hlavicové z Mníšku

Country festival přispěl na léčbu Aničky Hlavicové z Mníšku

Anička na koncertě s organizátory festivalu Kateřinou a Honzou Vyleťalovými a moderátorem akce Lubošem Procházkou (ležící)

V pátek 31.7. a sobotu 1.8. 2020 se na louce v Malé Lečici konal v pořadí již sedmý Country festival aneb návrat country na Kocábu.

Na pódiu se během dvou dnů vystřídalo celkem 16 kapel a interpretů, mezi nimiž nechyběly ani půlstoleté formace POUTNÍCI a TAXMENI.

Pořadatelé festivalu, Kateřina a Honza Vyleťalovi, se rozhodli uspořádat finanční sbírku, kterou věnovali Aničce Hlavicové z Mníšku pod Brdy. Anička získané prostředky využije na asistenční služby a kompenzační pomůcky. Do charitativní akce se zapojily vystupující kapely dražbou svých podepsaných CDéček i samotní návštěvníci. Za dva dny konání se podařilo vybrat krásných 19 283 Kč, které budou vloženy na účet Nadačního fondu ATROFKA (č. ú. 2301653063/2010), který byl založen na podporu Aničky.

Anička posílá velké poděkování pořadatelům a organizátorům, kteří připravili skvělý festival. Všechny skupiny předvedly skvělé výkony a velké poděkování patří také všem, kteří se rozhodli Aničku podpořit.

Za Aničkou se přijeli podívat i koně z nedalekého ranče

Aničce Hlavicové je 20 let, bydlí v Mníšku pod Brdy a je odkázaná na pomoc rodičů. Ještě jí nebyl ani rok, když jí lékaři diagnostikovali spinální svalovou atrofii. Jedná se o onemocnění s velmi špatnou prognózou, které vyžaduje celodenní péči a finančně velmi náročnou léčbu. Není schopna samostatně dýchat, odkašlávat, sama se pohybovat anebo přesunovat.

Navzdory osudu se Anička snaží vést aktivní život, úspěšně odmaturovala a chystá se na studium vysoké školy. Kromě školy ráda sportuje. Hraje boccia, což je míčový sport vycházející z pétanque. Oblíbenou, ale náročnou aktivitou je cestování, kdy si musí s sebou vézt veškeré nezbytné vybavení pro svou léčbu, jako jsou plicní ventilátor, odsávačka nebo náhradní zdroj. Celodenní péči zajišťuje hlavně maminka. Stará se o ni trpělivě a s láskou. Výjimkou je škola a některé aktivity, kde péči zajišťují asistentky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se