Do Sbírky potravin se může zapojit každý. Darované potraviny pomohou potřebným lidem z Mníšecka

Do Sbírky potravin se může zapojit každý. Darované potraviny pomohou potřebným lidem z Mníšecka

Naposledy proběhla Sbírka potravin loni v listopadu (foceno před supermarketem BILLA)

V sobotu 22. dubna 2023 se v mníšeckých supermarketech ALBERT a BILLA koná SBÍRKA POTRAVIN.

Mezi 8. a 18. hodinou tu za pokladnami najdete dobrovolníky, kterým můžete do označených nákupních košíků vložit Vámi darované potraviny a drogistické zboží.

Potravinová pomoc pomůže lidem z Mníšecka v překlenutí náročné životní situace. Darované potraviny budou nabídnuty seniorům, zdravotně hendikepovaným osobám, samoživitelkám, ukrajinským běžencům a dalším osobám v nouzi.

„Již předem bych chtěla moc poděkovat všem lidem, kteří se do Sbírky potravin v sobotu 22. dubna zapojí, štědrým dárcům i dobrovolníkům na prodejnách. Mám radost z toho, že je mezi námi pořád spousta lidí, kterým není lhostejný osud jejich spoluobčanů, kteří neměli v životě takové štěstí a musí se aktuálně vyrovnávat s nepříjemnou životní situací. Solidarita s ostatními je pro naši společnost nesmírně důležitá věc,“ komentuje blížící se sbírku mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Doporučené potraviny:

  • Konzervy (masové i zeleninové)
  • Dětská výživa
  • Polévky
  • Těstoviny
  • Mléko
  • Olej
  • Rýže
  • Luštěniny
  • Základní a dětské drogistické zboží

Koordinátorem sbírky pro Mníšek pod Brdy je sociální pracovník města, Bc. Lukáš Říha: tel.: 739 735 447, nebo lukas.riha@mnisek.cz.

Děkujeme moc, že myslíte na druhé.

Stejná sbírka se uskutečnila již v listopadu loňského roku, kdy se díky štědrým lidem podařilo shromáždit dvě tuny potravin!

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a Rohlik.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se