Mění se jízdní řády autobusových linek – od 22. 3.

Mění se jízdní řády autobusových linek – od 22. 3.

Ilustrační foto, zdroj: Wikimedia Commons

Po několikatýdenním jednání starostů dotčených obcí, ROPID, IDSK a dopravce Martin Uher se minulý týden zástupci všech stran domluvily na dočasném zrušení některých spojů v jízdních řádech autobusových linek 317, 318, 320, 321 a 446.

Jízdní řády platné od 22. 3. 2021 najdete ke stažení zde:

linka 317
linka 318
linka 320
linka 321
linka 446
souhrnný jízdní řád (pro linky 317, 320 a 321)

„V důsledku omezení cestování kvůli pandemii Covid 19 jsou autobusové spoje vytíženy v průměru jen z 20-30 %, někde jezdí autobusy dokonce úplně prázdné,“ komentuje situaci starostka města Magdalena Davis. „Je to neudržitelná situace jak pro dopravce, tak pro obce, které se podílejí na financování těchto linek. Abychom alespoň částečně kompenzovali narůstající finanční ztrátu na všech stranách, souhlasili jsme společně se starosty dotčených obcí i dopravcem Martinem Uhrem s návrhem ROPID, který spočívá v prodloužení intervalů mezi jednotlivými spoji. Tato úprava bude platit pouze po dobu, po kterou budou uzavřené školy, v případě jejich otevření se řada spojů opět obnoví,“ dodává starostka.

Součástí přiložených jízdních řádů je i tzv. souhrnný jízdní řád, ve kterém jsou zahrnuty spoje všech linek mezi Mníškem pod Brdy a Prahou, tak aby cestující měli lepší přehled o skutečných intervalech mezi všemi spoji v místě své zastávky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se