Mníšek opět zažije cvičení záchranářů

Mníšek opět zažije cvičení záchranářů

Barvy záchranářských stejnokrojů zbarví o víkendu 12. až 14. května Mníšek, Dobřichovice a jejich okolí. Opět se tu uskuteční Metodické cvičení záchranářských družstev SOS 2017 Extreme.

I Vy, čtenáři a veřejnost, se budete moci na vlastní oči přesvědčit, s čím vším se záchranáři potýkají a co je nutné pro záchranu lidského zdraví a života. Akci pořádá Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika, z. s. Podporu a záštitu poskytly obce Dobřichovice, Mníšek pod Brdy a Řevnice a Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra, odbornými garanty jsou Centrum letecké záchranné služby Armády ČR a Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

„Lokalita Mníšku a okolí nám dává možnost využít náročný přírodní terén i městskou zástavbu a pokrýt tak různá prostředí a situace, s nimiž se záchranáři běžně setkávají. Akce má sice prvky soutěže a na závěr jsou oceněni ti, kdo úkoly splní nejlépe a nejrychleji, zvítězit není ale nejdůležitější. Jde hlavně o to, něco se naučit a vzájemně se obohatit různými přístupy a zkušenostmi,“ říká Lukáš Tláskal, předseda ADZ ČR, z. s.

Více než 15 čtyřčlenných družstev se opět v sobotu ráno vydá na cca 20 km dlouhou trasu, na níž budou muset se vším potřebným vybavením řešit úkoly spočívající v poskytnutí první pomoci. Účastní se studenti zdravotnických škol, strážníci, hasiči i profesionální záchranáři, a to z celé republiky.

I letos bude jedna z disciplín přímo v centru města (v minulosti jste se tu mohli setkat s ukázkou dopravní nehody nebo, vloni, se simulovaným spontánním porodem dvojčat a resuscitací jednoho z nich přímo na náměstí). Opět půjde o simulaci vážné situace, která prověří schopnosti záchranářů rychle se rozhodovat. Spolupracujeme s městským úřadem tak, aby bylo zřejmé, že jde o součást cvičení a nikoli reálnou situaci. Jste zváni k přihlížení a dbejte, prosím, pokynů organizátorů.

Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika, z. s. je neziskovou organizací, jejímž posláním je vzdělávat laickou i odbornou veřejnost v poskytování první pomoci. Mezi naše aktivity patří preventivní a osvětové programy, školení první pomoci, maskování poranění a intervence při mimořádných událostech.

Činnost ADZ ČR, z. s. můžete sledovat na webu www.adzcr.eu nebo Facebooku (Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se