Po české dálnici opět jela formule. Tentokrát ji pronásledovalo i Bugatti Chirón

Po české dálnici opět jela formule. Tentokrát ji pronásledovalo i Bugatti Chirón

Foto: ProDriverCZ

Po českých silnicích a dálnicích se občas pohybují velmi zajímavá auta, ale někdy i formule. Vážně, je to tak. Dneska se totiž takřka po třech letech opět na dálnici objevila formule, ke které se tentokrát přidalo i Bugatti Chirón Richarda Chlada anebo Lamborghini Aventador SVJ. Tehdy to způsobilo velký poprask a video i informace se objevily prakticky ve všech médiích.

I dnes samozřejmě neunikla formule pozornosti kolem jedoucích řidičů, kteří ji natočili na video na stejné dálnici D4 jako před třemi lety.

Podle popisu u videa jde o formuli Dallara GP2, která jezdila závody GP2 Series (2011–2016) a GP2 Asia Series (2011) a později také FIA Formula 2 (2017). Pohání ji atmosférický vidlicový osmiválec Mecachrome V8108 s objemem rovných čtyř litrů. Jeho výkon je 456 kW/612 koní při 10 000 otáčkách za minutu a točivý moment vrcholí 500 Nm. Převovodka je sekvenční šestistupňová Hewland a poháněna jsou samozřejmě zadní kola. Dynamika bude bez pochyby působivá, vždyť formule s řidičem (podle homologace) váží jen 688 kg!

Video z jízdy u Mníšku pod Brdy najdete na Novinky.cz.

Před třemi lety se případem opravdu detailně zabývala také policie. Zveřejnila tehdy nejen videa, ale i fotky třeba i tu, která je v úvodu článku) a prosila svědky o pomoc. K šetření tehdy dokonce používala i dron, s nímž létala nad domem podezřelého a dokumentovala s ním.

Policie tehdy prý řidiče našla a obvinila jej, ale kvůli helmě, kterou měl na hlavě a který znemožnila jeho ztotožnění, trestu unikl. Hrozila mu až desetitisícová pokuta a až 12měsíční zákaz řízení. Řidič měl porušit porušiz paragraf 125c zákona 361/2000 Sb., mělo jít o jízdu s vozidlem technicky zcela nezpůsobilým, kdy prý řidič bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Auto-mania.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se