Probíhá Celoevropský týden testování

Probíhá Celoevropský týden testování

Testy provádí Centrum adiktologických služeb Magdaléna v Příbram

Máte pochybnosti o svém zdraví?
Nechte se otestovat bezplatně a anonymně.
To vám umožnuje CELOEVROPSKÝ TÝDEN TESTOVÁNÍ.

K testování se můžete dostavit v termínu 23. – 27. 11. 2020 mezi 12. a 18. hodinou do Centra adiktologických služeb Magdaléna Příbram (Žežická 193).
Testují na žloutenku typu C a B, HIV nebo syfilis.

Objednat se můžete předem na tel.: 737 603 698.

Pokud má někdo jakékoliv pochybnosti o tom, že má např. žloutenku či další infekční nemoce, může se nechat otestovat anonymně, bezplatně a jednoduše právě v rámci celoevropského týdne testování, který už tu máme od roku 2013.
Je to v současné době asi nejsnadnější a nejpřístupnější možnost se nechat otestovat pro lidi, které negativní výsledek může minimálně psychicky uklidnit, kdežto pozitivní výsledek je může nasměrovat k tomu, aby co nejdříve zahájili příslušnou léčbu.

Díky spolupráci s firmou AbbVie máme letos navíc k dispozici krevní analyzátor, který dokáže zjistit aktivní vir hepatitidy C v krvi. Pokud se u někoho prokáže, pomůžeme zajistit moderní léčbu v IKEMu, kam můžeme klienta doprovodit, nebo dokonce uhradit cestu. Tím chráníme veřejnost před přenosem viru a navíc ušetříme peníze spojené s léčbou dalších nakažených a se zdravotními komplikacemi neléčené hepatitidy.


Evropský týden testování na HIV a žloutenky
Mezinárodní kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky je zaměřena na zpřístupnění bezplatného testování infekce HIV doplněného o testování žloutenky typu B a C. Cílem je včasné odhalení infekcí, které vedou k těžkým onemocněním a bez léčby končí smrtí. Kampaň v České republice koordinuje Státní zdravotní ústav.
Akce je určena široké veřejnosti. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se