Roušky s nanofiltrem, ochranné štíty i dezinfekce – tak se chrání před nákazou obyvatelé Mníšku

Roušky s nanofiltrem, ochranné štíty i dezinfekce – tak se chrání před nákazou obyvatelé Mníšku

Poštovní m doručovatelkám bylo předáno 9 roušek s nanofiltrem.

Doručovatelky již týden roznášejí poštu v rouškách s nanofiltrem, zdravotníci a sociální pracovníci byli obdarováni ochrannými štíty a pro domácnosti je připraven příděl dezinfekce.

Město minulý týden poskytlo roušky s nanofiltrem poštovním doručovatelkám, které v dnešní době více než jindy doručují důchody seniorům a zvýšená ochrana před nákazou Covid19 je proto důležitá jak pro seniory, tak i pro ně samé. Speciální roušky pro doručovatelky i lékaře darovali manželé Vilimovští.
Zastupitelce Daniele Páterové se zase podařilo zdarma zajistit ochranné štíty pro místní zdravotníky a personál Domova pro seniory (viz její příspěvek níže). Štíty poskytují zvýšenou ochranu před nákazou Covid19 a lze je používat opakovaně a dlouhodobě. Zastupitel Petr Digrin pak zprostředkoval městu za výhodnou cenu nákup 600 litrů dezinfekce, kterou město poskytne zdarma občanům s trvalým pobytem v Mníšku pod Brdy, Stříbrné Lhotě a Rymani.

Dezinfekci je možné si vyzvednou u výdejního pultu hasičské zbrojnice Mníšek pod Brdy (naproti pasáži Pražská) každý den od 16-18 hodin, pro seniory od 8-10 hodin. Příděl je 0,5 litru na domácnost (dle seznamu evidence obyvatel).
!PROSÍME, PŘINESTE SI VLASTNÍ NÁDOBU!
Žádáme občany, aby mezi sebou ve frontě před výdejním pultem dodržovali dvoumetrové odstupy.

Vyjádření zastupitelky Daniely Páterové:
„Srdečně za mníšecké lékaře a Domov pro seniory pod Skalkou děkuji Václavu Muchnovi a firmě Y soft, že nám poskytli zdarma 70 ks ochranných obličejových štítů. Minulý pátek jsem obdržela neveřejnou nabídku společnosti Y Soft na dodání ochranných štítů pro pracovníky ve veřejných službách. Neváhala jsem a obratem zarezervovala prvních 20 ks. Po konzultaci s paní starostkou jsem rezervaci navýšila na 70 ks. V pátek 3. 4., se mi podařilo předat téměř 50 ks ochranných štítů pracovníkům domova seniorů, lékařům a zdravotníkům ze střediska Komenského a z Pasáže Pražská. Zbývající množství obdržím a rozvezu v příštím týdnu. Štíty vyrobila a darovala společnost Y Soft Corporation, a.s. v rámci iniciativy „Tiskne celé Česko“. Nyní už je možné štíty objednat na covid.ysoft.com.“

Daniela Páterová
zastupitelka města

Zastupitelka Daniela Páterová předává ochranné štíty řediteli mníšeckého Domova pro seniory Janu Danielovi.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se