Senior jel po dálnici v protisměru

Senior jel po dálnici v protisměru

Renault Megane, ve kterém seděl řidič jedoucí v protisměru. Zdroj: Policie.cz

Motorista ujel v protisměru celkem 14 km, přitom naboural protijedoucí auto.

Krátce před polednem jsme dne 23. října přijali oznámení o vozidle jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu. Následně na linku 158 volalo několik dalších motoristů a informovalo o autě v protisměru. Po pěti minutách se nám ozvala řidička, že se střetla s daným automobilem. Naštěstí ona i malé dítě jsou prý v pořádku.

Ženě jedoucí v levém jízdním pruhu nezbývalo než najet vlevo ke středovým svodidlům, protože v pravém jízdním pruhu se v danou chvíli nacházel větší počet za sebou jedoucích vozů. Řidič při manévrování mezi auty do ní bočně narazil, přesto pokračoval dál v jízdě. Způsobil škodu, která byla později vyčíslena na 60 tisíc korun.

Po deseti minutách od oznámení se dobříšským policistům, kteří prováděli uzávěru dálnice na 32 km, podařilo vozidlo značky Renault Megane zastavit. Jak se ukázalo, řídil ho 83letý muž, který uvedl, že najel špatně na dálnici již na 46 km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška byla u motoristy negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti má platné. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti.

krátké video najdete na YOUTUBE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se