Spisovatelka žijící v Mníšku uspěla s novou knihou v Keni

Spisovatelka žijící v Mníšku uspěla s novou knihou v Keni

Hana Hindráková s hlavním hrdinou své nové knihy Nezlomný.

Přesně dva měsíce po vydání poslední knihy Hany Hindrákové s názvem Nezlomný spisovatelka podepsala smlouvu s keňským nakladatelstvím Moran Publishers na vydání jejího anglického překladu v Keni a v dalších zemích východní Afriky.

 „Jsem z toho nadšená. Vůbec jsem nedoufala, že by to mohlo vyjít. Kniha se tak dostane k lidem, pro které je hlavně určena a doufám, že pomůže změnit názor místních lidí na děti ulice, “ říká autorka knihy.

Nezlomný, který v Keni vyjde v srpnu tohoto roku, měl v Česku slavnostní křest za účasti Terezy Kostkové, Jana Přeučila, Evy Hruškové a Kateřiny Cajthamlové v prosinci.  Kniha vypráví příběh Josepha „Njora“ Njorogeho, který žil dlouho jako dítě ulice a dostal se do dětského gangu. I přesto, co zažil, se dokázal odrazit ze dna a dnes sám pomáhá dětem s podobným osudem.

Hana Hindráková pochází z Trutnova, po vysokoškolských studiích založila vlastní neziskovou organizaci a přes deset let působila jako dobrovolnice v tomto sektoru. Několikrát se dostala do africké Keni a od roku 2018 pomáhá prostřednictvím projektu Dárky s myšlenkou. Keňu si velmi oblíbila a umístila tam děj většiny svých románů. Mezi další příběhy autorky patří například Smrtící byznys, Očarovaná, Dobrovolnice. Žije v Mníšku pod Brdy. Velký rozhovor s ní přinesl Zpravodaj městečka pod Skalkou v červenci loňského roku.

www.hindrakova.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se