Strážníci budou závodit nejen pro vítězství

Strážníci budou závodit nejen pro vítězství

"Měšťácký méďa", maskot pro štěstí nejen při závodě.

Městští strážníci se zúčastní závodu RAIL TOUR. Od 30. července do 3. srpna budou pěšky nebo vlakem dobývat checkpointy po celé republice. Maskota jim vlastnoručně vyrobili  v nadaci Klubko s nití.

„Měšťácký méďa“ je háčkovaná figurka policejního médi v trackových botách a s baťůžkem na zádech, která bude mníšecké městské strážníky při závodě doprovázet. Jako maskota pro štěstí jim ho uháčkovali v nadaci Klubko s nití pomáhá, se kterou se kontaktoval zástupce velitele Petr Smorádek. Po závodě strážníci plánují svého „měšťáckého méďu“ vydražit ve veřejné dražbě a získané prostředky nadaci věnovat. „Naším cílem je nejen zvítězit, ale hlavně pomoct dobré věci,“ říká strážník Oskar Mayer.

Podle jeho slov si to Klubko zaslouží. „Háčkuje zvířátka pro děti a výdělek z jejich prodeje jde buď vážně nemocným dětem nebo nemohoucím seniorům, háčkované zvířecí figurky putují také do herních koutků v dětských domovech a nemocničních zařízeních a dělají i různé dečky, které pak jdou do domovů pro seniory,“ vysvětluje strážník s tím, že vydražené prostředky tak půjdou dětem nebo seniorům.

Háčkované zvířecí figurky od Klubka z nití dělají radost nemocným dětem.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se