Středočeský kraj buduje databázi pomáhajících

Středočeský kraj buduje databázi pomáhajících

Vážení,
oslovujeme Vás s žádostí o spolupráci při přípravě na možné zhoršení epidemiologické situace a dopady na zařízení sociálních služeb v podobě náhlého nedostatku personálu. Na tyto situace bychom chtěli pružně reagovat, a proto máme již nyní před eventuálním vyhlášením nouzového stavu snahu se připravit.

Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu do činnosti zařízení sociálních služeb nebo dalšími brigádníky a dobrovolníky (dál jen možný pomáhající). Rádi bychom sestavili databázi těchto možných pomáhajících, které bychom mohli s jejich souhlasem oslovit v případě akutního nedostatku personálu u některého z poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a reagovat tak pružně na vzniklé situace.

Nejde v tuto chvíli o závazek možného pomáhajícího, to bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci, cílem je vytvořit seznam, který budeme v případě potřeby využívat a možné pomáhající koordinovat a s poskytovateli propojovat.

Jedná se nám v tomto případě především o pomáhající s místem pobytu ve Středočeském kraji. V případě potřeby Vás, coby možné pomáhající, bude kontaktovat pracovník krajského úřadu Středočeského kraje s nabídkou možné spolupráce a na způsobu dalšího propojení.

Registrace do databáze se provádí ZDE.

V případě dotazů se prosím obracejte na Bc. Nelu Schülerovou, e-mail: schulerova@kr-s.cz, tel.: 257 280 866 (telefon může být přesměrován a spojení může trvat déle) nebo Bc. Ondřeje Vondrušku, vondruska@kr-s.cz, tel.: 257 280 675, mobil: 606 739 357.

Děkujeme za vstřícnost a ochotu ke spolupráci v této záležitosti.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se