Středočeský kraj plánuje opravit silnici z Mníšku do Nové Vsi pod Pleší

Středočeský kraj plánuje opravit silnici z Mníšku do Nové Vsi pod Pleší

Začátek úseku, na kterém je plánována oprava

Kraj hodlá opravit další silnici. Tentokrát z Mníšku pod Brdy na křižovatku v Nové Vsi pod Pleší. Radní na svém dnešním zasedání (25. 11.) schválili projektový záměr a jeho zařazení do krajského zásobníku stavebních akcí. Oprava bude záviset na získání dotací. Celkové předpokládané náklady za opravu činí více než 66,3 milionu korun.

„Péče o silnice se v posledních letech zlepšila a o ti díky tomu, že snažíme se maximálně čerpat finanční prostředky ze všech dostupných zdrojů. A musím říci, že jsme v získávání dotací velmi úspěšní. Pokud uspějeme i tentokrát, bude v případě, že dotace získáme ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve stoprocentní výši. Jestliže bude z EU a programu IROP, pokryje 85 procent nákladů,“ informuje Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.
Kraj hodlá opravit silnice II/116 v úseku od konce obce Mníšek pod Brdy ke křižovatce silnic II/116 a III/11628 v Nové Vsi pod Pleší. „Technický stav je nevyhovující a nachází se zde několik bezpečnostních závad. Navrhli jsme optimální opravu na základě diagnostického průzkumu vozovky a návrhu technologie opravy. V rámci navrhovaných úprav jednotlivých úseků necháme opravit šířkové parametry, změníme niveletu a zvýšíme i únosnost vozovky,“ jmenuje Karel Bendl s tím, že při rekonstrukci zhruba tři kilometry dlouhého úseku bude opraven i průtah Nové Vsi, tj. Masarykova třída a ulice Mníšecká.

Pokud kraj s žádostmi o dotaci uspěje, projedou se řidiči po nové silnici v roce 2024.

www.kr-stredocesky.cz

červeně je označen úsek plánované opravy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se