Středočeský kraj ruší desetinu spojů ve veřejné dopravě – od 7. 3.

Středočeský kraj ruší desetinu spojů ve veřejné dopravě – od 7. 3.

Ilustrační foto. Zdroj: Kr-Stredocesky.cz

Od 7. 3. 2021 dochází k omezení veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10 %, společně s vydáním nových jízdních řádů. V naprosté většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

Od 7. 3. 2021 bude provoz příměstských autobusů probíhat podle prázdninových jízdních řádů s ukončením nejdéle v cca 22:30.

Nové jízdní řády ke stažení ZDE:
317 – jízdní řád
320 – jízdní řád (platí od 13. 12. 2020)
321 – jízdní řád
393 – jízdní řád 
446 – jízdní řád
447 – jízdní řád
448 – jízdní řád
449 – jízdní řád (platí od 2. 11. 2020)

„Aktuální situace je obtížná pro všechny. V tuto chvíli se pak snažíme pro Vás udržet služby veřejné dopravy v rozumném rozsahu,“ říká Petr Borecký, radní pro veřejnou dopravu, a dodává: „Věříme, že přijatá opatření přijmou cestující s pochopením. Všem přejeme, aby tuto dobu přestáli ve zdraví.“

V důsledku vládních opatření významně poklesl v průběhu posledních 12 měsíců počet cestujících v hromadné dopravě, včetně autobusových spojů. Finanční ztráty, které tím dopravním firmám vznikly, zřejmě nakonec budou muset pokrýt obce, kraj i sami dopravci. Těžké období však ani zdaleka není u konce a nedostatek financí v dopravní obslužnosti teď musí chtě nechtě řešit Středočeský kraj.
Představení koncepce Středočeského kraje, která spočívá mimo jiné v 10% redukci spojů a navýšení cen jízdného, naleznete níže v dopisu radního pro oblast veřejné dopravy Mgr. Petra Boreckého.

Propad tržeb z prodaných jízdenek za loňský rok přesáhl kvůli nižšímu počtu cestujících více než půl miliardy korun. Ke zdražení by mělo dojít od 1. července 2021.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se