Táborníci žili v tolkienovském světě

Táborníci žili v tolkienovském světě

Už potřetí rok naše knihovna pořádala příměstský tábor pro děti.  Letos začal 20. srpna a celý týden nás provázela celotáborová etapová hra. Vydali jsme se do tolkienovské Středozemě.

Nikol Bláhová
knihovnice

Na cestu do Středozemě jsme se s dětmi důkladně připravili. Vyzkoušeli jsme si luštění run
a také jsme si sestavili mapu, podle které jsme pak šli za drakem Šmakem. V úterý jsme jeli na výlet do Zeměráje, kde nám tamější obyvatelé ukázali a vysvětlili, jak melou mouku a k čemu sloužily amulety, a zašli jsme si i na archeologické naleziště vykopat pár koster.

Prošli jsme si stezku bosých nohou, kde jsme na vlastní nohy vyzkoušeli, jaké je to jít po šiškách, kamínkách, písku a větvičkách. Středu jsme trávili barvením vlastních triček
a hrami v lese, kde jsme bojovali se zákeřnými pavouky. Odpoledne jsme pak hledali prsteny, abychom mohli mizet jako Bilbo Pytlík. Ve čtvrtek se děti dostaly k Meddědovi, kde se měnily na zvířátka, odpoledne jsme navštívili temné strážce, kteří nám řekli, jak se dostat ke Šmakovi a hlavně jak ho uspat.

Ve čtvrtek jsme spali v knihovně na zahradě ve stanech, v podvečer jsme si vyráběli vlastní erby, kroužkové pláty brnění a gelové svíčky na večerní hru. Ta se odehrávala ve sklepení knihovny, kde na děti čekal drak. V pátek jsme posbírali zlato draka Šmaka, oslavovali zdárné zakončení naší cesty a rozdávali si ceny za splnění celotáborová etapové hry, což byla kniha Tolkienův svět.

Myslím si, že byl tábor prima, moc jsme si ho užili. Těšíme se na další rok. Závěrem bych chtěla poděkovat Městu Mníšek pod Brdy, RC Fabiánek za zapůjčení vestiček, restauraci Sokolovna za dobré a chutné obědy, Zeměráji za krásné místo na výlet.

Jmenovitě děkuji Gitě Otavové, Anně Harvánkové, Janu Bartuškovi, Tereze Bauerové, Tomáši Otavovi, panu Pšenicovi a Pytlíkovi za půjčení autobusu a odvoz na výlet
a samozřejmě všem rodičům.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se