V mníšeckém obchodu s galanterií si vyberou i pánové

V mníšeckém obchodu s galanterií si vyberou i pánové

Paní Strykové se mníšeckým obchodem splnil její sen. foto: autor

Již druhým rokem provozuje na mníšeckém Malém náměstí obchod GALANTERIE – LÁTKY paní Pavlína Stryková. Převzala jej od manželů Jocovových, kteří se rozhodli, po dlouhých letech podnikání, věnovat plně vnoučatům.

Tento nenápadný obchůdek lehce přehlédnete, neboť neleží na žádné z frekventovaných tras. Přesto se sem vyplatí zajít. Najdete ho v horním rohu Malého náměstí č. p. 95 hned pod mateřskou školou. „Baví mě pracovat s látkami a vždy jsem chtěla mít vlastní prodejnu s galanterií,“ prozrazuje svou inspiraci usměvavá paní Stryková, která do Mníšku vrátila po letech práce v jiném oboru.

Název „Galanterie Látky“ napovídá, že tu bude ráj jenom pro šikovné maminky a babičky, ale nenechte mýlit. V pestrém sortimentu najdete nejen klasické galanterní zboží, jako jsou nitě na šití, bavlnky na vyšívání, příze a jehlice na pletení i háčkování, metráž látky a knoflíky, ale také věci, které potěší fanoušky kvalitního, a přitom cenově dostupného dámského i pánského spodního prádla. „Většinou odebírám věci od českých výrobců, jako jsou, ANDRIE, VOXX, WOLF, EVONA, GINA, DRAPS, JITEX nebo CORNETTE, takže se jedná o kvalitní výrobky a za rozumnou cenu,“ představuje původ svého zboží majitelka obchodu a doplňuje, že dováží také italskou módu.
Kromě spodního prádla má v nabídce i sezonní dámské oblečení, punčochové zboží a bižuterii. Pánové jistě ocení nátělníky, trika, ponožky a pyžama. Nechybí tu ani oblečení pro děti včetně ponožek čepiček, pyžámek, punčocháčů, spodního prádla a dalšího.

A nebyla by to podnikavá paní Stryková, aby své služby nerozšířila o výrobu bytového textilu na zakázku. „Vzadu mám malou dílnu, kde šiju patchworkovou technikou polštáře, ubrusy, zástěry, tašky nebo chňapky, zástěry a podobné zboží denní potřeby,“ říká k rozšířeným službám podnikatelka.

Obchod je otevřený každý všední den od 9 do 17 hodin (s hodinovou pauzou po poledni) a zavítat sem můžete i o sobotách mezi 9. a 11. hodinou.

V dílně vyrábí na zakázku patchworkovou technikou tašky nebo bytový textil. Foto: autor
Bytový textil vyrábí v malé dílně za obchodem. Foto: autor

Článek je zveřejněn v rámci rubriky PŘEDSTAVUJEME MÍSTNÍ PODNIKATELE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se