Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 17 °C

Svátek má Přemysl

Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 17 °C

Svátek má Přemysl

Vláda ČR dále rozvolňuje protiepidemiologická opatření – od 31. 5.

Vláda ČR dále rozvolňuje protiepidemiologická opatření – od 31. 5.

Od pondělí 31. května budou moci lidé opět navštěvovat restaurace, bazény, sauny či kasina, pokud splní podmínku testování, očkování či prodělané nemoci a pokud provozovatelé zajistí nařízená protiepidemická opatření.

Restaurace

 • Obnoví se provoz restaurací ve vnitřních prostorách za dodržení určitých podmínek: hostů bude moci být tolik, kolik je míst k sezení, nejvýše však čtyři u stolu. Více hostů bude moci být usazeno u stolu s 10 a více místy (mezi skupinami čtyř zákazníků, kromě členů jedné domácnosti, musí být odstupy 1,5 metru).
 • V podnicích není povolena živá hudba či tanec.
 • Hosté musejí dodržovat rozestupy a nosit ochranu dýchacích cest mimo konzumaci.
 • Budou se muset prokázat negativními testy (v restauraci jako v jediném zařízení ze všech nově otevíraných je možný i samotest), potvrzením o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19.
 • Ubytovací zařízení mohou provozovat samoobslužný bufet s balenými potravinami či s potravinami určenými k přímé konzumaci nebo bufet s obsluhou.

Bazény, koupaliště, wellness, sauny

 • Ve znovuotevřených bazénech a koupalištích bude platit limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních vodní a odpočinkové plochy v její blízkosti. Nutná bude ochrana dýchacích cest při vstupu či v odpočinkových zónách, ne však ve vodě.
 • V saunách či solných jeskyních bude moci být kapacita naplněna pouze do 30 procent.
 • Při vstupu se budou muset lidé prokázat negativním testem z oficiálního odběrového místa, potvrzením o očkování či o prodělané nemoci v posledních 180 dnech.

Herny a kasina

 • Vedle otevření kasin a heren se zvýší limit počtu účastníků na kongresech a konferencích na 250 osob uvnitř i venku.

Kluby a diskotéky

 • Otevřou se hudební, herní, taneční či společenské kluby a diskotéky, nebude se v nich však smět tancovat. Lidé budou muset mít negativní test z oficiálního odběrového místa.

Sportoviště

 • Ve vnitřních sportovištích bude platit limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních (dosud platilo i omezení maximálně 30 návštěvníků, toto už nyní platit nebude).
 • Bude možné užívat šatny.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví schválené Vládou ČR dne 28. 5. o omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb najdete ZDE.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví schválené Vládou ČR dne 28. 5. o testování obyvatel na covd-19 najdete ZDE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
kristyna
kristyna
10 měsíců před

Já už ta jejich nařízení vůbec nesleduji. Syna mám ve školce, tam chodit může a víc mě nezajímá. Do žádných center na nákupy, ani do bazénu nebo do sauny nechodím, takže jestli jsou otevřené, nebo zavřené, mi je úplně jedno 🙂 . Hlavně teď, jak už je teplo, tak jsme stejně jenom na zahradě. Máme tam velký bazén, který jsme si na jaře objednali od https://www.albixon.cz/bazeny/ tak se v něm se synem koupeme a nic nám nechybí 🙂 .

Přihlásit se