Vláda ČR prodloužila protiepidemiologická opatření – do 28. 3.

Vláda ČR prodloužila protiepidemiologická opatření – do 28. 3.

Vláda ČR prodloužila až do 28. března většinu stávajících protiepidemiologických opatření, některá omezení však uvolnila.

od soboty 20. března se změní:

  • Při návštěvách pacientů ve zdravotnických zařízeních poskytujících dlouhodobou nebo následnou lůžkovou péči nebudou muset předložit platný negativní test na covid-19 lidé, kteří prokáží, že buď prodělali nemoc covid-19 v posledních 90 dnech, nebo byli kompletně očkováni, a to více než před 14 dny.
  • Stejné pravidlo bude platit i pro výjimku z povinné karantény pro klienty zařízení sociální péče, kteří vyrazili na vycházku mimo areál, v němž jsou ubytováni.
  • Příslušníci a zaměstnanci základních složek integrovaného záchranného systému budou moci nově používat k ochraně dýchacích cest také masku nebo polomasku splňující všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 140 +A1.

od pondělí 22. března se změní:

  • Sportovat a chodit do přírody budou lidé moct v rámci celého okresu, nikoli pouze katastru obce.
  • Výjimku ze zákazu opustit okres budou nově mít také rodiče pro styk se svými nezletilými dětmi nebo návštěvy osob blízkých u dětí v náhradní rodině nebo ústavní nebo ochranné výchově.
  • Pro kontakt rodiče s dítětem bude nově platit i výjimka z omezení kontaktů se členy jiné domácnosti.
Od pondělí 22. 3. můžeme sportovat nebo podnikat výlety už na celém území okresu Praha-západ

od úterý 30. března se změní:

  • Zákaz přítomnosti neotestovaného zaměstnance bude platit i pro pracoviště veřejného zaměstnavatele, který zaměstnává méně než 50 osob. Za takové zaměstnavatele se považují mimo jiné obce, veřejné vysoké školy, bezpečnostní sbory či armáda. Tito zaměstnavatelé mají povinnost spustit testování svých pracovníků nejpozději od 23. března.
  • Stejné opatření se stejnými termíny vydá ministerstvo zdravotnictví i pro školy a školská zařízení, která na základě nařízení vlády zajišťují nezbytnou péči o děti zaměstnanců IZS a dalších vybraných profesí.

Usnesení vlády z 18. 3. o omezení volného pohybu osob najdete ZDE.

Kompletní výsledky mimořádného jednání vlády ze dne 18. 3. 2021 najdete na stránkách VLADA.CZ.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se