Začínají stavební práce na rozšíření Strakonické – od 8. 3.

Začínají stavební práce na rozšíření Strakonické – od 8. 3.

Foto: Facebook/MCPrahaZbraslav

Technická správa komunikací hlavního města Prahy a.s. (TSK) zahajuje od pondělí 8. března 2021 stavební práce související s projektem Strakonická – rozšíření.

S dopravním omezením na komunikaci je třeba počítat již od soboty 6. března 2021. Stavební úpravy Strakonické ulice ve směru do centra v úseku mezi zastávkou Dostihová a Barrandovský most umožní vzniknout novému jízdnímu pruhu pro autobusy a záchranáře. Práce by měly skončit v červenci 2022.

Stavba je rozdělena do několika etap tak, aby zajistila průjezdnost veřejné dopravy. Jízda po ulici Strakonická do centra bude vždy zajištěna dvěma zúženými jízdními pruhy po celou dobu výstavby. Po dobu omezení zde bude snížena rychlost na 50 km/h. Aby bylo možné zachovat dva jízdní pruhy, levý jízdní pruh bude zúžen na dva metry.
Cyklostezka A1 přiléhající ke stavbě cca 1,8–2,8 km, bude v průběhu stavby uzavřena v koordinaci se stavbou železničního koridoru tak, aby byla možnost využít v rámci objízdné trasy cyklostezku A111.

etapy výstavby:

Etapa I (6. 3. 2021 – 21. 3. 2022)
Práce budou probíhat za dopravního omezení, které povede dopravu ve dvou jízdních pruzích ke střednímu dělicímu pásu. V této etapě budou vykáceny překážející náletové dřeviny, vybudovány přeložky inženýrských sítí, nová dešťová kanalizace v délce 800 m, nové opěrné zdi v délce 1 500 m. Dále budou vybudovány také nové chodníky od začátku stavby až po železniční most. Vozovka bude rozšířena o jeden jízdní pruh.

Etapa II (21. 3. 2022 – 20. 5. 2022)
Práce budou probíhat v pomalém jízdním pruhu, doprava bude vedena dvěma jízdními pruhy – v rychlém jízdním pruhu a v nově vybudovaném pruhu na kraji vozovky. Dále bude provedena výměna dvou vrstev živičného krytu a provedena sanace trhlin.

Etapa III (20. 5. 2022 – 19. 7. 2022)
Práce budou probíhat v rychlém jízdním pruhu, doprava bude vedena ve dvou provizorních jízdních pruzích při pravé straně vozovky. Dále bude provedena výměna dvou vrstev živičného krytu, provedena sanace trhlin a výměna svítidel veřejného osvětlení ve středním dělicím pásu.

základní údaje:

Termín: 6. 3. 2021 – 19. 7. 2022
Dopravní omezení: Jízda po ulici Strakonická do centra bude zajištěna dvěma zúženými jízdními pruhy po celou dobu výstavby.
Zhotovitel: Společnost PORR – SWIETELSKY: Strakonická
Začátek: ul. Dostihová
Konec: Barrandovský most
Délka: 2,7433 km
Šířka: levý pruh 3,25 m, střední pruh 3,5 m a vyhrazený pruh 3,5 m
Šířka chodníku: 1,5 m

Veškeré podkladové materiály ke stavbě najdete ke stažení ZDE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se