Žádáte o dávky? Komunikujte s Úřadem práce ČR z pohodlí domova

Žádáte o dávky? Komunikujte s Úřadem práce ČR z pohodlí domova

Ilustrační foto: Zdroj MPSV.cz

Úřad práce ČR přistoupil v uplynulých dnech, v souvislosti s aktuální situací, k organizačním změnám, které omezují osobní kontakt s veřejností.

Cílem je eliminace rizika šíření nákazy koronavirem v případě klientů i samotných zaměstnanců úřadu. Pokud lidé chtějí žádat o některou z nepojistných sociálních dávek, včetně mimořádné okamžité pomoci spojené s onemocněním COVID-19 (MOP COVID-19), nemusí na Úřad práce ČR osobně. Žádosti a další podklady je možné zasílat i jinou cestou a vše tak vyřešit z pohodlí domova.
Více informací najdete ZDE.

Vyplněné formuláře je možné podávat elektronicky, tedy prostřednictvím datové schránky nebo e-mailem. Po dobu nouzového stavu není nutný zaručený elektronický podpis. Další možností podání je pak zaslání žádostí a dalších podkladů poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo v době úředních hodin odevzdání tiskopisů na podatelně či do schránek na podání.
Formuláře, včetně jejich vyplněných vzorů, jsou k dispozici ZDE.

V průběhu letních měsíců již proběhlo a v současné době probíhá natáčení dalších návodných videospotů pro veřejnost. Jejich obsahem jsou nejen základní informace o dané problematice (oblast dávek i zaměstnanosti), ale také návod, jak vyplnit žádost a na co nezapomenout. Videa jsou postupně zveřejňována na webu Úřadu práce ČR v sekci „Praktické rady, informační letáky“.
Další informace a návodná videa k tématům:

  • Nepojistné sociální dávky najdete ZDE
  • Zaměstnanost najdete ZDE

Úřad práce ČR pravidelně zveřejňuje aktuální informace na svých webových stránkách www.uradprace.cz – mimo jiné v Aktualitách, ve kterých odkazuje také na další stránky s podrobnějšími informacemi, případně tiskové zprávy. Stejně tak zveřejňuje Úřad práce ČR aktuální informace na svém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se