Zavěšené kafe přežilo lockdown a dělá dál radost

Zavěšené kafe přežilo lockdown a dělá dál radost

Červnové sluníčko si návštěvníci užívali na terase kavárny. Foto: autor

Před rokem rozjeli manželé Lázničkovi ve své kavárně Malý mnich charitativní projekt Zavěšené kafe, jehož smyslem je podpořit lidi, kteří se momentálně nachází ve finanční tísni a nemohou si dovolit na něj zajít.

Projekt se u hostů kavárny setkal s příznivým ohlasem a na účtu se podařilo naspořit několik tisíc korun. „Díky štědrosti našich hostů jsme v loňském roce mohli několikrát potěšit dědečky a babičky z mníšeckého Domova pro seniory pod Skalkou. Jednou k nám přijeli na návštěvu sami, potom už jsme jim, kvůli nařízeným hygienickým opatřením, zavezli kávu a dortíky do Domečku,“ hodnotí úspěšný projekt Pavlína Lázničková.
I přes nepříznivou epidemiologickou situaci, která jim nedovolovala otevřít kavárnu naplno, pokračovali Lázničkovi v projektu i nadále a během více než půlročního okénkového prodeje se jim podařilo na účtu „Zavěšené kafe“ nově shromáždit přes tisíc korun.
Využili červnového rozvolnění a znovuotevření prostor kavárny a na „Zavěšené kafe“ pozvali klienty obecně prospěšné společnosti Magdaléna z nedalekého Včelníku. „Chtěli jsme jim tímto způsobem poděkovat za výstavu Obrazy v čase, kterou u nás uspořádali na jaře. Obrazy a keramika, kterou vytvořili v rámci arteterapeutických dílen, se všem moc líbily,“ vysvětluje okolnosti pozvánky Pavlína Lázničková.

Mezi vystavenými obrazy byla také „Ženskost“ od Lucie. Foto: Facebook/MagdalenaOPS

První červnové odpoledne přišlo na venkovní terasu u kávy a zmrzliny posedět pět klientů v doprovodu dvou terapeutek. „Chtěli bychom poděkovat všem milým lidem za to, že jsme si mohli tento zážitek užít. Pro naše klienty je to událost, když si mohou zajít do města posedět do kavárny. Běžně u sebe nemívají moc peněz, takže nabídka z Malého mnicha nás potěšila. Je to pro nás milé společenské zpestření,“ sdělila Lucie Krejčíková, vedoucí programu pro léčbu klientů s přidruženým duševním onemocněním.

Mezi výrobky z keramika byla i „Ruka“ od Standy. Foto: Facebook/MagdalenaOPS

“Zavěšené kafe” u Malého mnicha půlroční lockdown přežilo a pokračuje i pro následující měsíce. Nadále tak máte možnost poukázat při placení útraty vámi zvolený obnos na speciální charitativní kartičku. My vás potom budeme prostřednictvím těchto webových stránek informovat o tom, komu vaše kafe udělá radost příště.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se