Řídil opilý a se zákazem řízení

Řídil opilý a se zákazem řízení

Ilustrační foto Pixabay

Policisté zastavili ke kontrole v úterý 24. května, pět minut po půlnoci, v Řevnické ulici v Mníšku pod Brdy, osobní vozidlo Peugeot, jehož řidiče ztotožnili jako 49letého.

Toho vyzvali k předložení dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla, přičemž nepředložil řidičský průkaz. Tím zjistili, což potvrdila i následná lustrace osoby, že má platný zákaz řízení od září 2021 do září 2023. Poté ho hlídka vyzvala k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, kdy mu přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou vyšší než 1,70 promile.
Kromě toho, že řídil vozidlo i přes zákaz řízení a v podnapilém stavu, kdy hodnota alkoholu spadá do trestného činu, navíc policisté zjistili, že byl v posledních dvou letech za jízdu pod vlivem alkoholu v posledních dvou letech odsouzen. Za to mu hrozí i vyšší trestní sazba.
Devětačtyřicetiletý muž je v současné době podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a dále z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Bc. Michaela Richterová, tisková mluvčí, Policie ČR Středočeského kraje

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se