Cihlafest bude na Slapech již pojedenácté

Cihlafest bude na Slapech již pojedenácté

V sobotu 6. srpna 2022 se uskuteční další ročník benefičního open air festivalu CIHLAFEST.
Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už pojedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.

Novinkou je free zóna, ve které je vstup zdarma a to téměř na celý program festivalu, aby se mohli stavit všichni fanoušci této tradiční letní akce. Zábavu si užijí jak malí, tak dospělí návštěvníci. Přichystané budou workshopy s magickými bublinami, malování na obličej, tzv. facepainting, nebo netradiční zážitek v psycholampě. Celé odpoledne i večer zpříjemní koncerty kapel FaraBand, BeneBend a Stanley´s old boys. Vstupné se platí pouze na vystoupení známého souboru CIRK LA PUTYKA, představení Kaleidoscope, a v online předprodeji na akcecihla.cz je za nejnižší cenu v tuto letní sezónu.

Hudebně divadelní festival CIHLAFEST je oázou pro děti i dospělé v horké srpnové sobotě. Na CIHLAFESTU se děti zaručeně nudit nebudou. Čeká na ně totiž nabitý program plný her, dílen, cirkusu, muziky a zábavy, které chytnou děti nejrůznějšího věku, ale budou zajímavé i pro rodiče. Festival je ideální pro skvěle strávené odpoledne i večer s celou rodinou.
Brány zahrady se otevřou návštěvníkům v 11 hodin. Ti se hned mohou vrhnout v bublinové dílně na výrobu mega bublin, které mají vždy velký úspěch a uchvátí nejen děti, ale i dospělé. Ve stinné zahradě je možné prožít celé odpoledne při rodinné zábavě, nebude chybět ani chutné občerstvení a možnost osvěžující koupačky v bazénu. V odpoledním programu se střídají kapely BeneBend a FaraBand, které překvapí radostí ze hry muzikantů „s“ i „bez“ postižení. V 18:00 mohou návštěvníci zavítat do placené zóny a zhlédnout nezapomenutelné akrobatické kousky souboru Cirk La Putyka. Večer bude opět free s hity osmdesátek kapely Stanley´s old boys.

Podvečer bude patřit bravurním artistickým výkonům soboru Cirk La Putyka. Ten letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“ říká Maksim Komaro. Vstupenky budou k dispozici na místě, ale ve zlevněném předprodeji na webu akcecihla.cz jsou za pouhých 150–300 Kč dle věku návštěvníka.
Ani večer nemusí návštěvníci zahradu opustit. Po 19. hodině je možné si postavit stan ve stanovém městečku a užít si i večerní zábavu bez stresu z cesty. O občerstvení je také v areálu postaráno, alko i nealko mochito a grilované dobroty jsou k dispozici do 23.00.

CIHLAFEST je organizován společností Portus Praha a patří k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně AKCE CIHLA pomáhající lidem s mentálním postižením na jejich cestě k důstojnějšímu a smysluplnějšímu životu.
Kontakt na pořadatele: Portus Praha, z.ú. , tel.: 773 920 992, info@portus.cz.

Soňa Cimalová, produkční

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se