Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 22 °C

Svátek má Přemysl

Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 22 °C

Svátek má Přemysl

Do Pavilonu zavítal se svými pohádkami Karel Jaromír Erben

Do Pavilonu zavítal se svými pohádkami Karel Jaromír Erben

Smrt uvězněná na kouzelné stoličce

Do mníšeckého Pavilonu přijelo Divado LáryFáry s pohádkami Karla Jaromíra Erbena.

Herečkám Maruně a Baruně se dokonce podařilo, pomocí kouzelné formulky „Ene bene Erbene“, slavného sběratele lidových pohádek, pověstí a pořekadel, vyvolat a společně pak dětskému i dospělému publiku zahráli tři mravoučné pohádky, které prokládali písničkami.

Do Pavilonu přijel Karel Jaromír Erben i s kufrem plným rekvizit a pohádkovou knihou. Divadlo LáryFáry přijelo do Mníšku v obsazení: Pavlína Jurková, Jarmila Vlčková a Lukáš Jurek

Almužna vyprávěla o žebrákovi, který s pomocí kouzelného flašinetu potrestal lakotnou a chamtivou selku, kdežto dobrosrdečné a chudé chalupnici, která se s ním rozdělila o poslední skývu tvrdého chleba přičaroval bohatství.

Ústřední postavou pohádky Almužna je žebrák

Pohádka Dobře tak, že je smrt na světě přinesla příběh o Smrti zakleté na kouzelné stoličce. Kovář byl za dobrý skutek odměněn Pánem Bohem a mezi splněnými přáními měl i kouzelnou stoličku, ze které nesmí nikdo, bez jeho pokynu, vstát. Poté, co kovářovi obživne zabitý pašík i husička a nemůže se se dívat na svět, ve kterém chybí milosrdná smrt, osvobodí Smrt ze své kouzelné stoličky, která vše uvede zase do pořádku i s nebohým kovářem.

Při svém osvobození z kouzelné stoličky Smrt nejdříve zúčtovala s kovářem

Poslední pohádka vyprávěla o Otesánkovi, nenasytném dítěti z dřevěného samorostu, které zbaštilo i svou mámu s tátou…ale nakonec přece jenom všechno dobře dopadlo.

Otesánek snědl, na co přišel a koho potkal

Závěrem si herci i s diváky zazpívali, „protože na špatnou náladu přece nejlépe funguje veselá písnička.“

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se