Dobříšský zámek bude potřetí hostit Festival hudby

Dobříšský zámek bude potřetí hostit Festival hudby

Romantické prostředí zámku Dobříš se od 10. do 13. srpna 2023 stane dějištěm třetího ročníku
unikátního hudebního festivalu s originálním programem pro širokou veřejnost.

Celovečerní koncertní projekty doprovodí exkluzivní výstava historických evropských houslí a také dopolední víkendový program s pohádkovými představeními pro celou rodinu. Za dramaturgií festivalu stojí opět houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková
Volencová
. Vstupenky jsou k prodeji online přes portál Goout.net nebo na pokladně zámku Dobříš.

„Každý koncert bude výjimečný a originální, v premiéře uvedeme i programy, které ještě nikde nebyly k vidění. Jednou z perliček bude například divadelně-koncertní představení Bach Forever aneb Johanku, zahraj mi…, které se uskuteční 13. srpna na nádvoří zámku. Hudebníci a interpreti jsou v něm zároveň také herci. Scénář, který nepostrádá humor ani nádhernou Bachovu hudbu napsala kolegyně Zdeňka Žádníková. Netradiční setkání žánrů a dva koncerty v jediném večeru zažijí diváci v představení Beatles v Argentině v sobotu 12. srpna. Velmi unikátní budou i Barokní fanfáry, jediný koncert uvedený nikoliv pod širým nebem, ale pod střechou – konkrétně pod střechou kostela Nejsvětější Trojice naproti zámku Dobříš. Tam se spolu s trubkou a houslemi představí nedávno zrekonstruované varhany. Zárukou skvělého startu festivalu je hudební uragán v podobě projektu Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli. Ti se vrací na Dobříš po roce na četná divácká přání. Letos z Bratislavy přivezou řadu nových skladeb, které předvedou ve čtvrtek 10. srpna v nádherném francouzském parku,” láká na letošní program Festivalu hudby na zámku Dobříš Jaroslav Svěcený.

Autoři festivalu využijí do posledního detailu potenciál rokokového zámku Dobříš a okolí – koncerty se konají na nádvoří, ve Francouzském parku a v přilehlém kostele. V zámecké konírně bude v sobotu 12. srpna k vidění exkluzivní výstava italských, německých, francouzských houslí a českých houslí tří staletí. Jaroslav Svěcený, který je zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, ji blíže představí na dvou komentovaných prohlídkách, od 11 a 13 hodin.
Program festivalu cílí podle pořadatelů také na nejmladší kulturní osůbky: v sobotu 12. a neděli 13. srpna od 11 hodin proběhne na nádvoří zámku Dobříš divadelní představení pro děti od 3 let. V sobotu uvede divadelní soubor LokVar pohádku Brouček na motivy známé knížky Jana Karafiáta. V neděli uvede stejný soubor pohádku Sněhurka.

V neposlední řadě se mohou návštěvníci těšit také na doprovodný gastro program. „Festival hudby potěší nejen diváckou duši, ale i chuťové pohárky – každý večer bude v areálu zámku pro publikum připraveno zázemí s prémiovými víny či proseccy a stánky s domácím občerstvením,” dodává pořadatelka, herečka Zdeňka Žádníková Volencová.

Více informací najdete na www.festivalhudbydobris.com.

Michaela Fialová Rozšafná

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se