Letošní festival BRONFEST bude ve znamení folku, bluegrass a country

Letošní festival BRONFEST bude ve znamení folku, bluegrass a country

Robert Křesťan & Druhá tráva

V sobotu 19. srpna 2023 se v Amfiteátru U Káji Maříka v Mníšku pod Brdy koná v pořadí již 8. ročník půldenního hudebního festivalu BRONFEST.

“V Mníšku pod Brdy bydlím již několik let a mám to tu rád. Líbí se mi tu. Když k tomu přidám výhled na úžasný podzámecký amfiteátr a k tomu skvělou restauraci U Káji Maříka s ještě skvělejšími hochy, kteří ji obhospodařují, tak už byl jenom krůček k rozhodnutí udělat něco, co ,,možná“ tomuto městečku chybí. Hudební festival. Alespoň půldenní. A přátelé tady je již 8. ročník! Přijďte podpořit úžasné muzikanty na místo s úžasným geniem loci,” zve na letošní ročník hudebního festivalu jeho organizátor Broněk Přibyla.

Program festivalu:

  • 15:00 – IVO VIKTORIN TRIO
  • 16:30 – ŽALMAN & SPOL.
  • 18:00 – IRISH DEW
  • 19:30 – ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA

Vstupenka stojí 300 Kč (pro osoby od 15 let).
Vstupenky si může zakoupit on-line na stránkách TicketStream.
Vstupenky si můžete zakoupit také osobně v Hostinci u Káji Maříka nebo přímo na místě těsně před festivalem.

Další informace najdete na webových stránkách festivalu BRONFEST 2023.

Představení účinkujících:

IVO VIKTORIN TRIO

Zakladatel folkové skupiny AG Flek a zvukový mistr Ivo Viktorin představuje jedinečný hudební projekt, který je vystavěn na autorských skladbách, originálních melodiích, bohaté harmonii, zajímavých aranžích a citlivém doprovodu v minimálním obsazení. Hudební trio dále doplňuje světový hráč na dobro a lapsteel Luboš Novotný a univerzální a všestranný kytarista a baskytarista Radek Hlávka, který s Lubošem Novotným působí v aktuální sestavě Druhé Trávy Roberta Křesťana. Hlavním cílem je čirá radost z hudby, propojení dlouholetých hudebních zkušeností, sdílení společných muzikantských hodnot a propojení této hudební lahůdky s vnímavým publikem.

Ukázku z jejich vystoupení najdete na YOUTUBE.

ŽALMAN & SPOL.

Pavel Žalman Lohonka působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol., která v různých podobách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017, v současnosti jsou jeho kapelními kolegy zpěvačka Michaela Hálková, kytarista Petr Havrda a basista Petr Novotný (ten už od roku 1994).
Pavel Žalman Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 20 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé.

Ukázku z jejich vystoupení najdete na YOUTUBE.

IRISH DEW

Skupina Irish Dew, která vznikla v roce 1995, patří již mnoho let ke špičce keltské hudby v naší zemi, přestože se přímo nevěnuje jen klasickému irskému folkloru. Převážně instrumentální, většinou původní skladby, inspirované irským, ale i moravským a balkánským folklorem, jsou magického a spirituálního charakteru, který je nám, Čechům, blízký.
Stálými členy kapely jsou Václav Veselý (akordeon a kytara) a Jan Veselý (housle). Jako hosté s nimi mohou vystoupit Andy Seidl (akustická kytara a zpěv), Martin Bouma (baskytara), Jindra Polák (zpěv a bouzouki) nebo Jakub Klár (flétny).

Ukázku z jejich vystoupení najdete na YOUTUBE.

ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.
Kapela byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice.
Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení: Robert Křesťan (sólový zpěv, mandolína, kytara), Luboš Malina (banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály), Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály),
Radek Hlávka (kytara, vokály), Tomáš Liška (kontrabas, basová kytara) a Martin Novák (bicí, perkuse, cajon).

Ukázku z jejich tvorby najdete na YOUTUBE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se