První květnovou neděli sehráli Mníšečtí ochotníci drama z Divokého západu s názvem DOBRODRUH KID. Představení, které nacvičovali rok (zpravidla pátky večer) si nenechaly ujít zhruba dvě stovky diváků.
Děj se odehrává v městečku Dale Spings ležícím v Texasu kdesi u mexické hranice. Středobodem společenského dění městečka je Salon U Kaktusu, který vede Mexičanka Dolores, a kde je každý večer náramně veselo. V baru působí i záhadná žena Avia trpící ztrátou paměti, které se dvoří úctyhodný občan Mr. Worell.
Do Dale Springs přijíždí mladý Kid Guerney, záhadný cizinec s kytarou, kterého sem posílá jeho otec Jack Guerney, aby vyřešil dávnou křivdu spáchanou na jejich rodině. Před lety jeho manželku Octavii unesl zločinec jménem Big Rowell, který s ní zmizel neznámo kde. Pátrající Kid, který zatím okouzlí půvabnou Mercedes Benzovou, se ale pranic nezamlouvá hlavnímu arcilotrovi a jeho bandě desperátů: Károvému Josému, Srdcovému Jimovi a Pikovému Johnovi, kteří na něj líčí důmyslné pasti. Ávii se ale náhodou vrátí paměť a vzpomene si, že je vdanou paní Octavií Guerneyovou a stala se obětí únosu od Big Rowella, ve kterém odhalí svého dotěrného nápadníka. Na jeho rozkaz ji desperáti unesenou podruhé a ponechají svému osudu v pusté prérii. Zlo má navrch a vypadá to, že nakonec i zvítězí. Ještěže je tu šerif Humprey Rankins, který dbá na blaho spořádaných občanů!
Autorkou hry je Eva Kácovská, režie se ujal Jiří Hladovec.
Hudební doprovod zajistili na klávesy, housle a kytaru: Pavla a Anička Novákovi a Marcel Páter.
Hráli, zpívali a tančili: Saša Merunková, Jiřina Ptáčková, Lucie Sychrová, Zuzana Bartáková, Hana Buriánková, Jan Krejčí, Vladimír Novák, Martin Cihla, Jan a Jindřich Tomečkovi a Libor Kálmán.
Kulisy vyrobili: Sofie Krejčová a Jiří Hladovec, pomohli i další.
Foto: Marek Inderka






























