Příměstský tábor „Lovci pokladů“

Příměstský tábor „Lovci pokladů“

Lovci pokladů na zahradě knihovny

I v tomto roce se v naší knihovně pořádal příměstský tábor. Letos jsme při hrách hledali indicie do mapy k pokladu.

Hned první den, poté co jsme se spolu seznámili, dostaly děti za úkol nasbírat si suroviny na cestu. To ovšem nebylo jen tak. Lovci se museli vyhýbat vodním střelám a u toho sbírat, dle seznamu, co na své dobrodružství potřebují. Protože bylo teplo, čekala je ještě vodní bitva. Po obědě a poledním klidu lovce čekala první výzva. Museli v písku najít diamanty. Zbytek odpoledne si vyráběli trička.

V úterý dopoledne jsme po lese lovili lumpy a zloduchy. I tady se karta obrátila a pak jsme byli chytáni i my. Protože nás běhání a schovávaní unavilo, tak odpoledne jsme strávili klidněji na zahradě knihovny.

Ve středu dopoledne jsme jeli na výlet na Včelník, navštívili Magdalénu o. p. s., kde byl pro nás připraven opravdu bohatý a zajímavý program. Viděli jsme spoustu zvířátek. Taky nám bylo dovoleno podívat se do bunkrů, které teď slouží k uskladnění sena pro dobytek. Po obědě jsme si vlastními silami vyrobili lodě. Nejdříve jsme zkoušeli jestli fungují a snažili se ostatní lodě potopit. A poté samozřejmě nesměla chybět velká lodní, pirátská bitva.

Čtvrtek byl pro lovce dlouhým dnem. Čekal je velký výlet. Jeli se podívat dolů do příbramských dolů. Nejdříve se projeli důlním vláčkem a pak se podívali do muzea. Po příjezdu na Dobříš jsme došli ještě na zmrzlinu. Odpoledne lovci odpočívali a zdokonalovali své dovednosti na prolézačkách na dětském hřišti. Po výborné večeři v Restauraci Sokolovna se šli ubytovat do tělocvičny Sokola Dobříš. Následovala diskotéka a ve večerních hodinách se šlo do jedlového hájku na lehce strašidelnou bojovku.

V pátek ráno po snídani a poté, co dorazili zbylí účastníci, jsme se vydali na poslední cestu. Naším úkolem bylo jít podle mapy, posléze po šipkách a plnit rozmanité úkoly a nalézt ten správný klíč k truhle s pokladem, který na nás čekal v mníšecké knihovně. Oběd jsme si dali U tří statkářů a pak šupky dupky na autobus. V knihovně jsme si ještě rozdali hlavní cenu. Na výběr bylo ze dvou společenských her – Karty mrtvého muže nebo Port Royal.

Děkujeme všem lovcům a věříme, že si příměstský tábor užili.

Jmenovitě bych chtěla poděkovat: Gitce Otavové za zajímavý program, Markétce Paulové a Honzovi Drugovi za dozor a organizování, Mirce Jelínkové za dozor na výletě, dále kavárně a bistru Tady & Teď za výborné obědy, Restauraci Sokolovna Dobříš za super večeři a spoustě dalším, kteří se na příměstském táboře podíleli.

Nikola Bartušková, knihovnice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se