Rodinný festival Štrůdl bude podvaadvacáté

Rodinný festival Štrůdl bude podvaadvacáté

Spolek ROREJS vás opět zve, tentokráte již na 22. ročník rodinného festivalu ŠTRŮDL. Ten vás potěší pohádkou, koncertem, tvůrčí dílnou, vystoupením vědátora a představením pohybového divadla.

Organizátoři si připravili pestrý program, který potěší dětské i dospělé publikum. Čeká na vás pohádka, koncert, tvůrčí dílna, vystoupení vědátora a představení pohybového divadla. Představení se budou konat v Pavilonu (páteční koncert) a na farní zahradě.

pátek 2. září (Pavilon)

 • Koncert BÁRY ZMEKOVÉ (od 20:00)
  Letošní Štrůdl otevře písničkářka Bára Zmeková, skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Tentokrát ji doprovodí kapela spřízněných muzikantů: Viktor Dořičák (bicí), Ondřej Vychodil (basklarinet) a Oskar Török (trumpeta).
  Videoklip Svatojánská si můžete dopřát na Youtube.
  Vstupenka na koncert vás vyjde na 160 Kč. Můžete si ji zakoupit také online na GOUOUT.net.

Bára Zmeková

sobota 3. září (farní zahrada)

 • Soutěž O NEJLEPŠÍ ŠTRŮDL (9:45-10:15)
  Kulinářské zápolení je určeno pro všechny amatérské pekaře a pekařky, kteří se rádi pochlubí svými výrobky. Štrůdly se hodnotí zvlášť sladké a slané. Všechny vzorky (anonymně) ohodnotí a spravedlivě rozsoudí tříčlenná porota. Tvůrci nejlépe hodnocených závinů bodou odměněni rodinnou vstupenky na příští ročník festivalu.
  Možná, že právě ten váš štrůdl je nejlepší!

Loňskou soutěž ve sladké kategorii vyhrály mladé pekařky Klára a Anička
 • Sobotní dopoledne na farní zahradě je koncipováno jako SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ. Pro děti je připravena výtvarná dílna DANIELY DOUBKOVÉ. Můžete si dát lahodnou kávu, ochutnat výborný štrůdl nebo se zapojit do deskových a míčových her.
  Vstup na farní zahradu je během sobotního dopoledne volný.

 • ELIŠČINY POHÁDKY (od 14:00)
  V podání potulného Divadla Já to jsem Víti Marčíka juniora. Pohádka vypráví o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu. Dozvíte se, že „Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.“

V pohádce si zahrají i krásné loutky

 • KABINET PROFESORA BÍLKA (od 15:00)
  Na vědychtivé diváky se těší profesor David Bílek, který si připravil pokusy, nad kterými zůstává doslova „rozum stát“. Pokud jste nedávali při hodinách fyziky a chemie pozor, v jeho pojízdné laboratoři si můžete své znalosti doplnit. Tentokrát se výjimečně nebude známkovat!

  Žádné videozáznamy z pokusů prof. Bílka se nám bohužel do dnešních dob nedochovaly.

Prof. Bílek při svém pokusu pokouší suchý led
 • LEGORYTMUS (od 16:15)
  Sportovně-dramatické vystoupení česko-francouzského ansámblu TYhle. Představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat svých sportovních cílů. Inscenace se humornou cestou snaží dojmout diváka, aby se začal ptát, co je výkon, forma, rytmus, povinnost, řád, konvence, poddajnost, a následně svoboda.
  Krátký sestřih z jejich vystoupení najdete na Youtube.

Zřetelná inspirace spartakiádou…nebo snad olympiádou?

Vstupenka na sobotní odpolední blok stojí 90 Kč, zvýhodněná rodinná vstupenka vyjde na 160 Kč.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se