Spisovatel Tomáš Poláček představí své bláznivé tažení autostopem po dvou kontinentech

Spisovatel Tomáš Poláček představí své bláznivé tažení autostopem po dvou kontinentech

Z představení STOP v Olomouci (2016)

V pondělí 26. února se v kavárně a bistru Tady a Teď koná od 18:30 další ze scénických čtení v rámci projektu Listování.
Tématem bude kniha STOP – Světové Tažení Ochmelky Poláčka.

Tomáš Poláček podnikl v létě roku 2015 bláznivou výpravu. Stopnul 250 aut povětšinou nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi – nejjižnějšího města světa.
„V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je,“ vysvětluje Poláček, který stopoval více než dvacet let a dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu a dodává: „Páteří knihy je ale tahle cesta přes dva kontinenty, protože ta byla určitě nejdrsnější – v posledních dnech jsem brečel.“

Účinkují: Alan Novotný, Jiří Ressler a Tomáš Poláček (autor knihy).

Tomáš Poláček je novinář působící v časopise Reportér. Své povolání si vybral již v první třídě. Ve dvanácti letech napsal první rozhovor, a to se svým oblíbeným spisovatelem Jaroslavem Foglarem. V roce 1994 vyrazil poprvé autostopem do zahraničí – do Rumunska. Od roku 1998 studoval žurnalistiku a bohemistiku, ani jednu školu však nedokončil. O dva roky později se stal redaktorem deníku MF DNES, ve kterém strávil čtrnáct let a kde se vyhranil jako autor velkých rozhovorů a reportáží.
Jeho kniha STOP byla vydána v roce 2015.

Cena za vstupenku je 180 Kč a můžete ji zakoupit v kavárně a bistru Tady & Teď (pouze v hotovosti) nebo v Pokladně mníšeckého městské úřadu (1. patro).

Součástí akce bude prodej knih a autogramiáda.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se