Městská policie Mníšek pod Brdy – události o letních prázdninách 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události o letních prázdninách 2023

Během dvou letních měsíců roku 2023 jsme řešili na 341 událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

Dne 5. 7. vypátrala hlídka za pomoci kamerového systému mladistvou pachatelku, která poškodila koš u místní základní školy.

Dne 9. 7. v 18:00 přijali strážníci telefonické oznámení od muže, který byl svědkem krádeže potravin neznámou ženou v obchodě s potravinami. Svědek uvedl, že při snaze zabránit krádeži došlo k napadení zaměstnankyně obchodu. Žena, která se měla dopustit krádeže a následného napadení obsluhy prodejny, se venku připojila k muži a malému dítěti a všichni odjeli autobusem směr Praha. Hlídka autobus na dálnici D4 předjela a vyčkala na jeho příjezd v zastávce. Podle uvedeného popisu byly podezřelé osoby vypátrány. Žena se strážníkům přiznala, že v prodejně byla sama a odcizila věci, které jí při odchodu odebrala prodavačka prodejny. Následně se přiznala i k napadení obsluhy.

Ve dnech 10. a 11. 7. vyjeli strážníci, společně s JSDH Mníšek pod Brdy JPO III, hned k několika událostem:

  • K ohništi v lese u Mníšku pod Brdy.
  • Do ulice V Jalovčinách k pomoci na odstranění stromu, který spadl na cestu.
  • Do ulice Nová k pomoci na odstranění stromu, který byl již nalomený a hrozil jeho pád.
  • K požáru v lese u Kytína.
  • K úniku nafty na území našeho města.

Požár v lese

Ve dnech 13. a 14. 7. byla hlídka vidět především na ulici Pražská, kde usměrňovala provoz při frézování a asfaltování vozovky.

Ve stejný den zasahovala hlídka na dálnici D4, kde byla větev, která nebezpečně zasahovala do komunikace. Místo proto nejdříve označila a následně na místo přivolala hasiče.

Odstraňování větve z dálnice

Dne 2. 8. vyjela hlídka na dálnici D4, kde se nacházela překážka silničnímu provozu. Předměty byly odstraněny dříve, než způsobily dopravní nehodu.

Ve stejný den strážníci asistovali u otevření uzavřených prostor.

Dne 15. 8. zasahovala hlídka na dálnici D4. Označovala zde služebním vozem dopravní nehodu a projíždějící vozidla zpomalovala. Bohužel majitelé bouraného vozidla nemohli z místa nehody odjet z důvodu vybité autobaterie. Hlídka proto pomohla s opětovným nastartováním vozu a následně majitele doprovodila přes několik obcí, protože zadní blinkr u jeho vozidla během nehody odpadl.

Ve stejný den odpoledne nalezli strážníci celostátně pohřešovaného muže z Mníšku pod Brdy. Muž byl v pořádku a po prohlídce lékařem ho hlídka převezla domů.

Hledaný muž byl nalezen v pořádku

Městská police Mníšek pod Brdy se během letních měsících zúčastnila několika výcviků.
Nejprve výcvik záchrany tonoucího. Ten obsahoval následují úkony: vstup do neznámé vody, pohyb v tekoucí vodě, sebezáchrana, použití házečky, záchrana tonoucího, navázaný zachránce, první pomoc u tonoucího, použití AED (Automatizovaný externí defibrilátor).
Další výcvik byl zaměřený na taktiku zákroku a násilného vstupu do vozidel. Spočíval v těchto činnostech: použití donucovacích prostředků v konfliktních situacích u vozidla, vytažení osoby z vozidla, využití vlastního vozidla jako krytu atd.
Videa z obou výcviků najdete na: www.facebook.com/mpmnisek

Dne 16. 8. přijala hlídka oznámení z místního fitness centra, že se do budovy dostala velmi zmatená seniorka a pokřikuje po cvičících různé věci. Strážnici po příjezdu na místo postupně vyslechli nejdříve seniorku a oznamovatele. Následně ji odvezli k lékaři, kde proběhla kontrola a potřebná domluva na dalším postupu. Když se lékař ujistil, že nehrozí žádné nebezpečí, hlídka vzala seniorku opět do vozu a odvezla ji raději až domů.

Dne 17. 8. strážníci a policisté z Mníšku pod Brdy navštívili dětský tábor, aby jeho účastníky seznámili s jejich prací. Představili dětem veškeré vybavení a vysvětlili jim, k čemu se, co používá.

Strážníci na dětském táboře

O tom, že z Písku do Prahy pěšky po dálnici cesta nevede, se přesvědčil starší muž, který svoje putování po D4 ukončil blízko obce Kytín, kde ho hlídka zastavila. Muž navíc tuto cestu absolvoval bez jakéhokoliv osvětlení či reflexních prvků. Následně byl hlídkou převezen na bezpečné místo, kde neohrožoval sebe ani provoz na dálnici. Tentokrát to skončilo bez újmy na zdraví, příště to ale může dopadnout jinak.

Dne 24. 8. usměrňovali strážníci provoz v ulici Řevnická. Následně také hlídali řidiče vozidel, aby neporušovali dopravní značení a krajnice vozovky mohla být tak, co nejdříve hotova. Až na dvě výjimky proběhlo vše bez větších komplikací a veškeré přestupky byly vyřešeny domluvou. Mimo usměrňování provozu hlídka ještě vyjížděla k několika dalším událostem, mezi které patřil konflikt na parkovišti na náměstí F. X. Svobody. Účastníci konfliktu nakonec za pomoci hlídky sepsali záznam o nehodě.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se